Судно розмагнічування «Балта» ВМС ЗС України стало мінним загороджувачем та після ремонту продовжить службу у новому статусі

Як стало відомо виданню “Думская”, з 15 листопада 2021 року судно фігурує у документах як «мінний загороджувач» та отримало новий бортовий номер — М361.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на видання «Думская».

Джерела видання «Думская» у Міноборони стверджують, що на судні розмістять безпілотні підводні апарати для пошуку та знешкодження вибухових пристроїв.

Ці апарати мають дистанційно керуватися, з гідролокаторами бічного огляду та іншим необхідним обладнанням.

Нагадаємо, «Балту» ввели до складу Чорноморського флоту колишнього СРСР 1987 року як судно розмагнічування СР-568. За основною спеціальністю — розмагнічування суден та кораблів — «Балта» не працювала останні років 10 або й більше. Відповідне обладнання та кабелі давно не в строю. Тому, у складі ВМС ЗС України на судно покладалися завдання висвітлення морської обстановки, розвідки, логістичного забезпечення групування ВМСУ на острові Зміїний, участь у міжнародних навчаннях та демонстрація прапору ВМСУ у визначених районах Чорного моря.

13 жовтня 2021 року судно «Балта» в умовах шторму отримало пробоїну біля острова Зміїний та після ремонту має стати бойовою одиницею національного флоту.

Декілька відсіків затопило, проте команда оперативно зайнялася боротьбою за живучість судна та зуміла його врятувати. Після відкачування води та накладання пластирів буксири доставили «Балту» до Одеси, де воно чекає на ремонт. Збитки, завдані державі штормом, оцінюються у 50 млн грн.