Україна попросила у США ракети Harpoon – «Дзеркало тижня»

За інформацією інтернет-видання «Дзеркало тижня», влада України звернулася до США з проханням про постачання протикорабельних ракет Harpoon.

Ще на початку 2020 року повідомлялося, що у Міноборони були плани купити у Сполучених Штатів Америки протикорабельні ракети «Гарпун» разом з береговими ракетними комплексами.

У серпні «Радіо Свобода» повідомляла, що українські корвети матимуть західне озброєння – протикорабельні ракети, артилерійські установки, зенітний ракетний комплекс, тощо.

Ударною ракетною зброєю корабля має стати протикорабельний ракетний комплекс Harpoon виробництва США.

Також корвет мають озброїти зенітно-ракетним комплексом VL MICA, артилерійськими установками OTO Melara Super Rapid(76-мм) і Millennium(35-мм), а також дистанційно керованими стабілізованими кулеметами(12,7-мм) Aselsan STAMP.

Мінно-торпедне озброєння корвету складатиметься з торпедних апаратів(324-мм) з протичовновими торпедами Murene 90 Impact.

Все озброєння буде встановлюватися в Україні та замовлено Міністерством оборони по прямим контрактам з виробниками.

ПКР Harpoon – протикорабельна ракета, розроблена McDonnell Douglasв 1970-х роках. Стандартна її версія використовує активне радіолокаційне самонаведення, вона летить над поверхнею води для ухилення від зенітних засобів. Максимальна дальність застосування – 280 км.

Існують модифікації авіаційного базування, для застосування з надводних кораблів, з підводних човнів, а також для берегової оборони.

У подальших версіях, можливості ракети розширені для ураження як надводних, так і берегових цілей. Для ураження об’єктів на суші та кораблів Harpoon використовує інерційну навігацію за допомогою GPS. Бойова частина масою 227 кг забезпечує знищення широкого спектра цілей.