(ВІДЕО) ДТЕК зафрахтувала 7 суден з вугіллям, про яке відзвітував Зеленський

Найближчим часом до українських портів прибудуть 7 бортів із вугіллям, якого вистачить до кінця цього року.

Про це у відеозверенні до українців заявив президент Володимир Зеленський.

«Крім нашого українського вугілля, буде сім кораблів Panamax, які вже прямують і прибудуть до українських портів найближчим часом. Вугілля, яке ми доставляємо морем, повністю закриває потребу енергетичної сфери до кінця цього року. У разі необхідності такі ж наші дії закриють потребу до кінця всього опалювального сезону», – повідомив Глава держави.

Президент наголосив, що Україна не купує вугілля у представників незаконних угруповань з тимчасово окупованих територій.

«Деякі телеканали під соусом різних аргументів це активно засуджують. Хоча, як на мене, засуджені мають бути саме ті, хто купував його у невизнаних територій у минулі роки. Ми ж не платимо й не будемо платити тим, хто не визнає нашу незалежність, і робимо перший крок на шляху до повної енергетичної незалежності України», – заявив Володимир Зеленський.

Майже одночасно з заявою Президента компанія ДТЕК повідомила, що зафрахтувала 7 суден вугілля класу Панамакс для проходження осінньо-зимового періоду.

“Крім нашого українського вугілля, буде 7 кораблів класу Панамакс, які вже в дорозі і прибудуть в українські порти найближчим часом. Вугілля, яке ми поставляємо морем, повністю забезпечує потребу енергетичного сектора у вугіллі до кінця року», – зазначив Володимир Зеленський.

Імпортером цього вугілля виступила наша компанія. Воно допоможе станціям ДТЕК та державній Центренерго підтримати роботу української енергосистеми.” – йдеться у повідомленні.