Ізмаїльський морський порт виконав майже 90 відсотків річного плану вантажопереробки

Згідно з оперативними даними головної диспетчерської Адміністрації Ізмаїльського морського порту, за 10 місяців поточного року обсяги вантажопереробки складають 108 % від планових показників вказаного періода.

Про це повідомила прес-служба підприємства.

При плані 3 млн. 119 тис тонн у Ізмаїльському морському порту обробили 3 млн. 357,24 тис. тонн. Таким чином, вже за підсумками 10 місяців, порт виконав майже 90 % річного плану 2021 року.

Перше місце за обсягами перевалки у номенклатурі вантажів Ізмаїльського МП традиційно складає руда: за вказаний період у порту перероблено 2 млн. 362,20 тис. тонн цього вантажу. Країни-отримувачі – Австрія, Румунія, Сербія. На другому місті – прокат чорних металів (304,64 тис. тонн), вантаж прямує до Болгарії, Румунії, Сербії. Третє місце за обсягами займає вугілля (125, 52 тис. тонн), яке транзитом прямує до Румунії та Сербії. На четвертій позиції – сипучі вантажі (шрот, соя, насіння), які доставляються (переважно, морськими суднами) до Румунії, Болгарії, Італії, Іспанії та Туреччини, обсяг переробки цього виду вантажу за 10 місяців склав 92, 04 тис. тонн.

По першим двум видам вантажів у цьому році спостерігається зростання. Так, обсяги перевантаження руди за 10 місяців цього року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 23 відсотки, а перевалка чорних металів зросла на рекордні 213 відсотки. Цьому, значною мірою, сприяло зняття карантинних заходів в європейських країнах – імпортерах нашої сировини та відновлення попиту на неї (руда всяка та чорні метали), збільшення поставок компанією Ferexpo в напрямку Сербії.