Завод «Паллада» уклав контракт на постачання плавучого доку для хорватської компанії

Херсонський державний завод «Паллада» уклав новий контракт на постачання плавучого доку для хорватської компанії ТОВ «Іскра Шипяр 1» Сібенік.

Плавучий док відповідатиме вимогам міжнародних конвенцій та класифікаційних товариств та за бажанням замовника класифікується Хорватським Регістром Судноплавства.

Плавучий причал зможе забезпечити стикування всіх типів торгових суден вагою до 5000 тонн.

Новий причал буде подальшим розвитком композитного плавучого доку, побудованого «Палладою» в 2017 році для кіпрської компанії «Multimarine Shipyards Ltd», що працює в порту Лімассола (@TAG).

Понтон причалу буде виготовлений з екологічно чистого залізобетону з використанням сульфатостійкого портлендського цементу і спеціальних добавок, щоб причал міг працювати у всіх кліматичних зонах.

Стіни причалів будуть виготовлені із суднобудівної сталі.

Таке поєднання матеріалів дозволить знизити експлуатаційні витрати плавучого доку в 2-2,5 рази в порівнянні з аналогічним сталевим плавучим доком та дозволить експлуатувати док без періодичного стикування в сухий док протягом усього обслуговування життя – понад 50 років.

Конструкція залізобетонного понтона забезпечує підвищену жорсткість всього причалу та значно зменшує теплові деформації, пов’язані з впливом різниці температур морської води та навколишнього повітря.

Нова комп’ютеризована система управління баластними операціями забезпечить постійний моніторинг стану плавучого доку та пришвартованого судна у режимі реального часу.

Використання якісних українських матеріалів у поєднанні з європейським обладнанням забезпечить власникам доків надійну роботу доків.

Це буде п’ятий плавучий док, збудований «Палладою» для хорватських колег.