Україна розроблятиме схеми гідрографічної вивченості на води України в Чорному та Азовському морях

Управління гідрографії та науково-технічного розвитку ініціювало розробку схем гідрографічної вивченості на води України в Чорному та Азовському морях.

Схеми вивченості Чорного та Азовського морів на зони відповідальності філій Держгідрографії (за даними гідрографічних досліджень,  багатопроменевих зйомок, гідрографічних досліджень з інтенсивністю руху суден за даними АІС) дозволять здійснювати аналіз морських акваторій на предмет необхідності та пріоритетності виконання повторних гідрографічних зйомок.

Аналіз наявних матеріалів гідрографічних досліджень у поєднанні з визначенням найбільш інтенсивних районів руху суден дозволить ефективніше планувати гідрографічні дослідження, що у свою чергу буде сприяти підвищенню безпеки мореплавства у зоні відповідальності України в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Водночас аналіз гідрографічної вивченості морських акваторій дозволить виконувати гідрографічні дослідження, зосереджуючи головні зусилля на районах з найбільшою інтенсивністю судноплавства, та планомірно оновлювати морські навігаційні карти на води України Чорного та Азовського морів.

Особливу увагу слід приділяти покриттю районів з інтенсивним судноплавством багатопроменевими зйомками зі 100 % покриттям морських акваторій. Адже відповідно до стандартів МГО для гідрографічних зйомок райони прибережних вод, гаваней, причалів, фарватерів та каналів з критичною глибиною під кілем, а також певною мірою менш критичною глибиною під кілем суден потребують 100 % батиметричного покриття, 100 % обстеження об’єктів та ідентифікації підводних перешкод розміром понад 2 м або понад 1 м в залежності від глибини в районі зйомки.

Повідомляє Держгідрографія.