Уряд схвалив кредитну програму Британії на підтримку ВМС України

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Відповідне розпорядження від 28 жовтня 2021 року № 1357-р оприлюднено на офіційному сайті.

За кредитною угодою передбачається реалізація меморандуму, підписаного в жовтні 2020 року між Україною та Великою Британією про посилення співпраці у військовій та військово-технічних сферах.

Документ передбачає співпрацю в оборонній галузі. Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

За кредитні гроші планують побудувати 8 ракетних катерів для українського флоту. Два на підприємствах Об’єднаного Королівства, решту – в Україні.

Також Україна за допомоги британських фахівців побудує нові сучасні бази для потреб ВМСУ на Чорному та Азовському морях.

У березні 2021 року аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз розказав, що перший ракетний катер за британським проєктом для ВМС ЗС України закладуть на початку 2022 року. Катери мають бути водотоннажністю 500-600 тонн, тобто розроблені відповідно до концепції «москітного флоту».

Велика Британія офіційно повідомила, що передасть два виведених з Королівського Військово-морського флоту мінних тральщики Ramsey та Blyth Україні.

Спочатку планувалося, що проєкт катерів розроблять на базі кораблів класу Barzan, спроєктованих Vosper Thornycroft, проте згодом від цієї ідеї відмовилися, зупинившись на іншому проєкті – Protector.

Як раніше повідомляли “Морські бізнес-новини України”, ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.