Вітрильник «Дружба» відремонтують та передадуть інституту ВМС – Володимир Зеленський

Вітрильне судно «Дружба», який протягом півтора десятка років простоює у Практичній гавані Одеського морського порту, буде відремонтований і переданий для проходження морської практики курсантами Інституту ВМС Одеської морської академії.

Про це пише «Думская».

Про це 29 жовтня, заявив на брифінгу Володимир Зеленський, який перебував з робочим візитом в Одеській області.

“Вітрильник «Дружба» дуже важливий для навчання наших моряків, тому ми передамо його Міністерству оборони України. Його відремонтують, щоб курсанти виходили на ньому на морську практику”, – сказав глава держави.

Зеленський додав, що знає, як важливо відновити це судно для тренування найкращих у світі моряків, якими вважають себе багато одеситів.

“Якраз учора (28 жовтня) до мене звернулись з Міністерства освіти з пропозицію про передачу вітрильника «Дружба» на баланс Міністерства оборони. Я це зроблю найближчими днями, щоб курсанти виходили на цьому вітрильнику на морську практику”, – зазначив Зеленський.

Навчальний вітрильник «Дружба» був побудований на польській суднобудівній верфі у Гданську в 1987 році разом з однотипними «Херсонес», «Паллада» «Мир» та «Надежда» для інших морських навчальних закладів СРСР.