Експеримент підтвердив невідповідність бойових катерів, виробництва «Кузня на Рибальському» вимогам замовника – ДБР

За повідомленням слідчих ДБР, експеримент 23 та 28 жовтня підтвердив невідповідність бойових катерів, виробництва ПрАТ «Кузня на Рибальському» вимогам замовника – Збройних Сил України та Міноборони.

Слідчий експеримент проводився у межах кримінального провадження щодо змови посадовців Міноборони та керівництва приватних компаній з організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки невідповідної якості.

До експериментів були залучені представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, ТОВ «Цеппелін Україна», які перевіряли роботу обладнання, встановленого на катерах, а також представники українських суднобудівних підприємств, інші особи.

«Слідчі експерименти проводили із дотриманням усіх правил технічної експлуатації суден, без жодних порушень, професійним екіпажем Військово-Морських Сил ЗСУ», – йдеться у повідомлені Державного бюро розслідувань.

У ДБР заявлено, що представники ПрАТ «Кузня на Рибальському» проігнорували запрошення взяти у них участь.

«Натомість співробітники заводу під час проведення експерименту намагались чинити перешкоди», – розповідають у ДБР.

Слідчий експеримент підтвердив невідповідність бойових катерів, виробництва ПрАТ «Кузня на Рибальському» вимогам замовника – Збройних Сил України та Міноборони.

Нагадаємо, що 2 липня 2021 року слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику Міністра оборони, голові правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» та ще двом колишнім начальникам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ.

Посадовців слідчі ДБР підозрюють у змові та організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки низької якості. Йдеться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які не відповідають встановленим вимогам та не можуть використовуватися у Збройних Силах України. Такі дії посадовців завдали державі збитків на суму понад 475 млн гривень.