Відбулось засідання Робочої групи з технічних питань Дунайської Комісії

Обговорювалися питання актуалізації «Основних положень про плавання Дунаєм» та «Місцевих правил плавання по Дунаю» та інші важливі нюанси, пов’язані із навігацією на р. Дунай.

У жовті відбулося онлайн-засідання Робочої групи з технічних питань Дунайської Комісії, участь у якій узяли представники Секретаріату Дунайської комісії та представник Конференції директорів Дунайських пароплавств – учасників Братиславських угод, делегації Угорщини, Республік Болгарії та Молдови, Федеративної Республіки Німеччина, Російської Федерації, Австрійської та Словацької Республік, Румунії та України. У складі української делегації участь у заході узяв Юрій Смірнов –заступник начальника управління – начальник відділу стратегічного розвитку управління гідрографії та науково-технічного розвитку ДУ «Держгідрографія». Слід зазначити, що спеціалісти установи постійно залучуються до подібних заходів.

Робоча група розглядала питання щодо мови комунікацій в дунайському судноплавстві під час радіообміну, обміну інформацією про розвиток сфери річкових інформаційних служб та участь в профільних заходах за цією темою на європейському рівні. Секретаріатом Дунайської комісії надано інформацію стосовно участі в профільних заходах на європейському рівні щодо гармонізації документів Дунайської Комісії в контексті Директиви ЄС 2017/2397.

Серед інших важливих питань слід відмітити технічні питання, питання з охорони внутрішнього водного транспорту, питання радіозв’язку та заходів зі скорочення забруднення повітря від внутрішнього судноплавства. Окремими розділами порядку денного були розглянуті питання експлуатації та екології і статистики та економіки.

Участь делегації України у заходах Дунайської Комісії, дозволяє відстоювати інтереси держави у питаннях судноплавства на Дунаї.

Нагадаємо, спеціалісти управління гідрографії та науково-технічного розвитку ДУ «Держгдірографія» надали зауваження до проєктної документації щодо облаштування глибоководної якірної стоянки Універсального плавучого морського терміналу в північно-західній частині Чорного моря за межами територіального моря України.

Повідомляє Держгідрографія.