Державна регуляторна служба хоче скасувати погодження дозволу на здійснення будівельних робіт у зоні дії навігаційного обладнання і морських шляхів. Відповідна норма закладена в Кодекс торговельного мореплавства України.

Про це повідомила Державна регуляторна служба України.

Мова йде про п.91 згідно з Переліком документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженим Законом України від 19.05.2011 № 3392-VI. – Погодження відведення землі та водного простору для торговельного мореплавства, здійснення будівельних та інших робіт у зоні дії навігаційного обладнання і морських шляхів.

Мова йде про Статтю 12 Кодексу торговельного мореплавства України. Відведення землі та водного простору для торговельного мореплавства

“Відведення землі та акваторії для торговельного мореплавства, а також для реалізації проектів здійснення будівництва або проведення будь-яких робіт у зоні дії навігаційного обладнання та морських шляхів здійснюється в порядку, встановленому Земельним і Водним кодексами України.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах морського і річкового транспорту, погоджує відведення землі та водного простору для торговельного мореплавства, а також для будівництва або виконання будь-яких робіт в зоні дії навігаційного обладнання і морських шляхів за наявності висновку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.

Пропозиції щодо знесення, перенесення або необхідності зміни будівель і споруд, що створюють перешкоди судноплавству або дії засобів навігаційного обладнання, подає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.

Юридичні і фізичні особи, які порушили правила цієї статті, зобов’язані на вимогу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері транспорту, здійснити в зазначений ним термін за власний рахунок знесення, перенесення або необхідні зміни будівель і споруд, що створюють перешкоди судноплавству або дії засобів навігаційного обладнання.”

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, сьогодні в Україні 1736 дозвільних органів та  85 документів дозвільного характеру, передбачених Законом. Це вкрай ускладнює умови ведення бізнесу і є одним із факторів надмірної зарегульованості законодавства.

«Проаналізувавши ефективність дозвільної системи в Україні, ми розробили пропозиції, якими пропонуємо скасувати 19 документів дозвільного характеру», – зазначив очільник Служби.