«Держгідрографія» взяла участь у міжнародній конференції «GISTECH.UA-2021»

Темою форуму стали новітні технології геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі.

20 жовтня відбулася десята, ювілейна Міжнародна конференція «GISTECH.UA-2021», провідною темою якої стали новітні технології ГІС/ДЗЗ в Україні. Цей форум не без підстав вважається визначною подією на ринку геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі. Захід зібрав переважну більшість вітчизняних спеціалістів геоінформаційної індустрії та їх колег із США, Німеччини, Франції та Данії. ДУ «Держгідрографія» на конференції представляли  начальник ФДУ «Укрморкартографія» Олег Марченко, його заступник Тарас Колінько та керівник відділу збору та обробки даних дистанційного зондування Землі ФДУ«Укрморкартографія» Тарас Деміденко.

Отримання і дешифрування супутникових знімків, безпілотники, програмне та апаратне забезпечення,
технологічні рішення, геодезичне обладнання – ось лише частина широкого спектру інтересів тих, кого зібрала того дня конференція. Плідне спілкування віч-на-віч, відчуття нових трендів галузі отримання, обробки, аналізування та візуалізації геопросторової інформації в Україні і світі, озброєння арсеналом нових знань і досвіду – все це, без сумніву, є найкращими каталізаторами професійного вдосконалення учасників.

Олег Марченко, начальник ФДУ «Укрморкартографія»: Інтерес до такого заходу з боку ДУ «Держгідрографія» цілком виправданий і зрозумілий. І хоча наші компетенції зосереджені лише на убезпеченні судноплавства на внутрішніх водних шляхах та в морських територіальних водах, ми є частиною спільного, консолідованого ресурсу із впровадження нових геопросторових технологій, збору та використання геопросторових даних на регіональних та загальнодержавному рівнях, створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) та функціонування її геопорталу. Ці завдання надважливі!

Про вагоме значення й переваги для держави розвитку «морського» напрямку НІГД, тобто про створення національної інфраструктури морських геопросторових даних, яке покладене і на «Держгідрографію», годі й говорити. Такі цілі в своїх країнах-учасницях активно підтримує Міжнародна гідрографічна організація.

Олег Марченко: Йдеться про отримання геопросторових знань щодо фізичних особливостей морського дна і узбережжя, течій, припливів та певних фізичних властивостей морської води, задоволення вимог до навігаційної безпеки, захисту морського середовища тощо… МГО розробила для такої роботи серед гідрографічних організацій  держав-учасниць «дорожню карту» «Інфраструктури просторових даних»: «морський вимір».

В цьому контексті зрозуміло, що нас цікавить також все, що стосується розвитку технологій  батиметричної зйомки, гідрографічних вишукувань, створення тривимірних моделей дна судноплавних річок і морів, а також удосконалення технологій цифрового знімання та моніторингу поверхні землі за допомогою безпілотних авіаційних комплексів. Цей напрямок дуже стрімко розвивається, і треба, як кажуть, тримати носа за вітром.

Виставка безпілотних авіаційних комплексів (БПАК) стала візуальною прикрасою форуму і викликала жвавий інтерес його учасників. Свої дрони та коптери представили п’ять провідних вітчизняних представників ринку БПАК. А от такою собі «вишенькою на торті» експозиції стало нове покоління висококласних середньоформатних фотокамер від відомого в світі професійного датського бренду Phase One. Цифрові задники цієї марки досягли роздільної здатності 150 мегапікселів, і така фототехніка разом із програмним забезпеченням для оброблення знимків якнайкраще відповідає найвибагливішим потребам при використанні в комплексі з БПАК.

Повідомляє Держгідрографія.