Спростування інформації щодо аварійної морської події з судном «HAKSA»

Керівництво ДП «МТП «Чорноморськ» офіційно заявляє, що ця інформація не відповідає дійсності.

Сьогодні частиною регіональних ЗМІ та у соцмережах була поширена неправдива інформації щодо аварійної морської події, яка трапилася біля причалу №18 порту «Чорноморськ» – судно «HAKSA» носовою частиною протаранило причал під час маневрування. Зокрема повідомляється, що аварія сталася через «ймовірну помилку недосвідченого екіпажу буксиру, який супроводжував судно».

– По-перше, проводку будь якого судна в акваторію порту і швартування до причалу відбувається капітаном судна з урахуванням рекомендацій лоцманів. Присутність на судні лоцмана не звільняє капітана судна від відповідальності за управління судном. Капітан судна повинен повідомляти про особливості в управлінні свого судна, будь-які відомі йому обмеження або несправності устаткування, двигунів, суднових пристроїв, тощо, – пояснює в.о. директора ДП «МТП «Чорноморськ» Олександр Попов. – По-друге, на буксирах «Бургас» та «Александрія», які працювали та супроводжували в акваторії т/х «HAKSA», працюють досвідчені екіпажі – середній стаж їх роботи складає 20-25 років, це спеціалісти із судноплавства у визначеному районі та за їхніми плечами тисячі постановок суден різного дедвейту. По-третє, розслідування морського інциденту, що відбулось з судном відповідно до Кодексу торговельного мореплавства України та нормативно-правових актів за рішенням капітана морського порту буде проведено і його результати будуть повідомлені офіційно. Наразі, за попередніми даними морська подія сталася через помилку екіпажу судна «HAKSA» або несправності устаткування зазначеного судна під час виконання маневрових робіт на підході до причалу №18.

Тож, керівництво порту звертається до засобів масової інформації з проханням не поширювати недостовірну, неперевірену інформацію, яка завдає шкоду професійній репутації колективу портового флоту ДП «МТП «Чорноморськ» в умовах жорсткої конкуренції з приватними буксирними компаніями в акваторії порту «Чорноморськ».

Повідомляє Чорноморський морський порт