Як повідомила головлікар МСЧ, кандидат медичних наук Жанна Путієнко, 12 жовтня ц.р. апарат управління ДП «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ») успішно завершив усі етапи процедури реєстрації медико-санітарної частини Одеського морського порту у національній медичній інформаційній системі eZdorovya та Центральній базі даних eHealth.
Це дає лікарям названого медичного закладу право створювати т.зв. «електронні медичні висновки» про тимчасову непрацездатність своїх пацієнтів. У свою чергу «електронний висновок» дає юридичні підстави для формування електронного лікарняного в Електронному реєстрі листків непрацездатності.
За словами спеціаліста, на підготовчому етапі реєстрації комісією Національної служби здоров’я України була проведена перевірка кваліфікації лікарів МСЧ, матеріально-технічної бази лікувального закладу, наявності ліцензії на медичну практику та інших дозволів. Після отримання позитивного висновку комісії спеціалісти медико-санітарної частини пройшли відповідне навчання і отримали ключі електронного підпису.
– Утримувачем ліцензії на медичну практику у морських портах України номінально є апарат управління ДП «АМПУ», а всі угоди, які стосуються функціонування медичної сфери, підписує керівник відомства, – пояснює Ж.Путієнко.- У даній ситуації підписання договору з Національною службою здоров’я визначальну роль зіграв апарат управління АМПУ. Зокрема, керівник Адміністрації морських портів України Олександр Голодницький ще влітку створив робочу групу з юристів та інших спеціалістів і особисто контролював усі етапи проходження доволі непростої процедури включення поліклініки Одеського порту до національної мережі медзакладів, де пацієнти мають можливість отримання електронних лікарняних.
Як розповіла далі Ж.Путієнко, аналіз першого тижня роботи лікарів МСЧ у системі eZdorovya показав дієздатність нововведення МОЗ: кадрова служба ОФ ДП «АМПУ» вже отримала електронні лікарняні від Пенсійного фонду України для розрахунку (через бухгалтерію підприємства) суми матеріального відшкодування працівникам днів непрацездатності згідно з діючим законодавством. Всього за словами головлікаря, МСЧ порту оформлює майже 2 тисячі листків непрацездатності на рік.
Офіційна довідка Міністерства охорони здоров’я (https://moz.gov.ua)
Із 04 червня 2021 року в Україні запроваджена цільова модель формування та видачі «е-лікарняних».
Запровадження електронних лікарняних – важливий етап депаперизації не лише у сфері охорони здоров’я, але й у побудові системи ефективного електронного документообігу, що дозволить суттєво економити бюджетні кошти шляхом мінімізації корупційних ризиків видачі необґрунтованих лікарняних та спрощення процесу отримання страхових виплат.
Цільова модель формування та видачі «е-лікарняних» передбачає формування електронних листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність, внесених лікуючим лікарем до Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
Пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про е-лікарняні в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на вебпорталі Електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).