(Оновлюється) Судно ВМС “Балта” зайшло в акваторію Одеського морського порту

До акваторії Одеського морського порту судно ВМС “Балта” супроводжували буксир “Сапфір” та рятувальне судно Морської пошуково-рятувальної служби SAR-2. В акваторії їх зустріли буксири “Кентавр” та “Сфінкс” які довели судно до причальної стінки.

Щойно інформацію про повернення судна в акваторію Одеського морського порту підтвердило Командування ВМС.

“Не зважаючи на штормові умови, завдяки вмілим та оперативним діям екіпажу наслідки аварійної ситуації вдалось локалізувати та недопустити подальше затоплення відсіків корабля. Фахова підготовка особового складу відіграла головну роль у боротьбі за живучість корабля, адже військові моряки мають бути готові до будь-яких позаштатних ситуацій в морі та вміло реагувати на них. Саме з цією метою, починаючи з 2020 року, за наказом командувача ВМС ЗС України було відновлено проведення заходів декади живучості на кораблях та суднах забезпечення флоту. Важливим фактором, який також дав змогу втримати корабель на плаву – це нещодавно проведений ремонт, який було реалізовано на ньому вперше за останні тридцять років.

Варто відмітити й професійні дії морської авіації, що здійснювала транспортування аварійно-рятувального майна та евакуацію особового складу.

Корабель буде відновлено в короткі терміни, після чого він продовжить виконувати завдання за призначенням у складі ВМС ЗС України.

Командування Військово-Морських Сил ЗС України висловлює слова вдячності керівництву та особовому складу казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» Міністерства інфраструктури України, а також Державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій за надану допомогу.” – йдеться у повідомлені.

Буксир “Сапфір” та рятувальне судно Морської пошуково-рятувальної служби SAR-2 повернулись до місць дислокації.

Нагадаємо, 13 жовтня командування ВМС України повідомило, що з одним із суден стався інцидент під час виконання завдань за призначенням в акваторії Чорного моря.

Відповідно до офіційної інформації, у результаті різкого погіршення погодних умов, виникла аварійна ситуація, внаслідок якої отримало пошкодження судно національного флоту. Після оцінки обстановки, було прийнято рішення про постановку судна на якір з метою забезпечення проведення заходів боротьби за живучість.

З метою забезпечення проведення пошуково-рятувальних робіт Військово-Морськими Силами розгорнуто пункт управління пошуково-рятувального забезпечення, налагоджено взаємодію із казенним підприємством «Морська пошуково-рятувальна служба» Міністерства інфраструктури України, Державною прикордонною службою України, ДСНС. До операції залучено кораблі і катери в кількості вісім одиниць та чотири одиниці повітряних суден.

Завдяки злагодженим та впевненим діям екіпажу корабля, аварійну ситуацію вдалося стабілізувати. Загрози життю особового складу немає. Загрози втрати судна немає. Наразі триває операція щодо надання допомоги аварійному кораблю та повернення його до пункту постійної дислокації.

На ранок 14 жовтня Командування Військово-Морських сил Збройних Сил України проінформувало, що особовий склад, який не задіяно у заходах з боротьби за живучість було доставлено у пункт постійної дислокації. Військовослужбовці почувають себе добре. Додатково задіяно особовий склад аварійно-рятувального загону ВМС ЗС України, який знаходиться на кораблі та забезпечує проведення заходів з боротьби за живучість. Наразі здійснюється буксирування корабля до пункту базування Одеса у супроводженні кораблів і катерів Військово-Морських Сил ЗС України та казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» Міністерства інфраструктури України.

Як повідомив раніше народний депутат Михайло Забродський, причина аварії – невідомий об’єкт на який напоролось судно.

Аварія сталась сьогодні під час планових тренувань екіпажу українського судна. За останньою інформацією на судні затоплено декілька відсіків, а також двигуни та генератори.