Морський порт Південний планує у 2022 році вийти на проектну глибину в 17 метрів

У 2022 році Адміністрація морського порту Південний продовжить реконструкцію водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій біля причалів з урахуванням перспективного вантажообігу порту.

Про це повідомила прес-служба АМПУ.

6 жовтня, на міжнародній спеціалізованій виставці New PORT начальник Адміністрації морського порту Південний Олександр Басюк презентував актуалізований План розвитку порту, який, в свою чергу, базується на розробленому майстер-плані. Він розповів про основні стратегічні принципи і завдання розвитку акваторії порту до 2038 року, зокрема про проєкти капітального днопоглиблення в портовій акваторії та на підхідному каналі.

Олександр Басюк зазначив, що реалізація другого пускового комплексу першоï черги проєкту «Реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту Південний» продовжиться в 2022 році.

Зазначенi роботи з днопоглиблення відбудуться на внутрішньому каналі та частині акваторії причалів № 18,19, 20, якими оперують група термiналiв ТIS. Загальна площа ділянок днопоглиблення складатиме близько 800 тис. кв м, обсяг днопоглиблення — 4 млн 212 тис. м. Проєкта глибина — 17 м.

«Морський порт Південний — найглубоводніший серед усіх морпортів України, і продовження реалізації даного проєкту ще більше зміцнить його позиції — уможливить обробку більш вантажопідйомних суден, що, в свою чергу, збільшить загальний вантажообіг», — зазначив Олександр Басюк.