У жовтні цього року в Одеському порту планується введення в експлуатацію нового причалу 1-з Андросівського молу (довжина – 254 метри), а наприкінці 2022-го адміністрація порту планує завершити реконструкцію причалу №7 Карантинної гавані (386,5 м).
Будівництво і оновлення 640,5 метрів причальної стінки дозволить порту у найближчій перспективі значно наростити обсяги перевалки зернових, металопродукції та генеральних вантажів.
Про це повідомивначальник Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ») Максим Лапай.
Презентуючи розвиток виробничих потужностей Одеського морського порту у 2021-2023 рр. керівник підприємства зробив акцент на будівництві і модернізації причальної інфраструктури.
– У 2021 році нам вдалося забезпечити високі темпи капітальної реконструкції найстарішої гідротехнічної споруди порту – причалу №7 Карантинної гавані, – розповів М.Лапай. – В результаті реконструкції довжина причальної стінки виросте до 386,5 метрів, глибина біля кордонної стінки збільшиться до 13,5 метрів, а навантаження на складські майданчики – до 20 тонн на квадратний метр. Завершення усіх робіт, згідно контракту, повинно відбутися у 2023 році, але на даний момент ми маємо оптимістичні підстави сподіватись, що це станеться до кінця грудня 2022-го…
За словами М.Лапая, поточний рік став поворотним у реалізації ще одного стратегічного проекту, який грає ключову роль у забезпеченні сталого розвитку виробничих потужностей Одеського порту. Мова йде про будівництво альтернативного автомобільного в’їзду, який з’єднає Об’їзну дорогу Одеси з територією порту.
– Завдячуючи політичній волі вищого керівництва держави і особисто президента Володимира Зеленського, проект було зрушено з мертвої точки восени минулого року, – зазначив М.Лапай. – В лютому 2021 року укладено договір на виконання робіт з «будівництва автомобільної дороги загального користування державного значення М-28 «Одеса–Южний» – /М-14/ з під’їздами (під’їзд до Одеського морського порту)». Нова магістраль увійшла до програми «Великого будівництва», яку реалізує Державна служба автомобільних доріг України. Адміністрація порту зі свого боку розробляє завдання на проєктування КПП на новому в’їзді у порт та готує технічні умови на підключення об’єкта будівництва.
Виступаючи на конференції «NEW PORT UA: Розвиток портової інфраструктури», керівник адміністрації Одеського порту також коротко окреслив поточний стан справ у реалізації інших інвестиційних проектів. Зокрема, йшлося про будівництво нового контейнерного терміналу на Карантинному молу, майбутню реконструкцію причалів №№12-13 Платонівського молу, розвиток залізничної та автомобільної інфраструктури.
Окремо виступаючий зупинився на темі діджиталізації процесів оформлення автотранспорту, вантажів та обслуговування флоту. Серед реалізованих проектів у цій сфері М.Лапай назвав систему регулювання в’їзду автотранспорту в порт за принципом «TIME-SLOT» та діючий модуль «Електронний нотіс» для надання інформації про прихід судна в порт його агентом спільно з документами, які подаються до інформаційної системи на розгляд державних контролюючих органів.
За словами керівника адміністрації порту, впровадження високих технологій дозволяє підприємству крокувати в ногу з технічним прогресом і грає позитивну роль у мінімізації корупційних ризиків та т.зв. «людського фактору» при прийнятті рішень.
Зміст, різноманітність напрямків і масштаб проектів у програмі розвитку Одеського порту, яка реалізується сьогодні, дозволяє говорити про сталий розвиток підприємства і зміцнення його конкурентоспроможності на чорноморському ринку портової перевалки вантажів, зробив висновок Максим Лапай.