Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) оцифрує 110 ДБН та близько 60 змін і поправок до них. Відповідний протокол підписано 4 жовтня.

Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Мінрегіон продовжує процес цифровізації містобудівної галузі. Наразі Міністерство розпочинає роботу з оцифрування близько 170 чинних державних будівельних норм та змін до них. Це дозволить забезпечити доступність текстів ДБН та створить зручні умови роботи для фахівців будівельної сфери», – наголосила Наталія Козловська.

Зазначимо, наразі в Україні діють прийняті у період з 1994 до 2020 років будівельні норми, які мають різний ступінь цифровізації. Це створює певні складнощі у їх використанні, адже для більшості документів недоступний пошук за текстом, а ще частина – це просто відскановані тексти.

«Цьогоріч Мінрегіону вдалось знайти необхідну підтримку з боку GIZ, завдяки якій буде оцифровано близько 9 тисяч сторінок текстів ДБН. Оцифровані документи будуть доступні у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва», – підкреслила заступник Міністра.

Зауважимо, основними завданнями в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» є надання технічної, експертної та фінансової підтримки реформи у сфері містобудування. Про це йдеться у Протоколі про реалізацію заходів щодо забезпечення підвищення доступності використання текстів будівельних норм.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив формат електронних документів містобудівної документації.