Командувач ВМС обговорив з представником Данії будівництво кораблів для України

Очільник ВМС України та представник Данії обговорили можливість будівництва кораблів для потреб українського флоту.

Про це повідомляє прес-служба Військово-морських сил ЗС України.

На базі 59-го будинку офіцерів міста Одеси відбулася зустріч командувача ВМС ЗС України Олексія Неїжпапи з аташе з питань оборони при посольстві Королівства Данія в Україні.

Захід було проведено з метою підтримання військового діалогу та обговорення актуальних питань двостороннього військового співробітництва.

В першу чергу мова йшла про можливість будівництва кораблів за допомогою Королівства Данія в Україні в рамках потреб, які постають перед українськими ВМС з огляду на сучасні безпекові виклики в Азово-Чорноморському регіоні.

Окремо, було розглянуто основні пріоритети розвитку, які передбачають зовнішню підтримку та можливість передачі українським екіпажам обладнання та екіпіровки призначених для виконання завдань з боротьби за живучість кораблів в рамках матеріально-технічної допомоги.

Олексій Неїжпапа розповів про морські загрози, основні досягнення у розбудові флоту.

За словами представника Данії, важливість такої кооперації важко переоцінити.

«Данія готова до розвитку відносин з метою допомоги Україні, задля підтримання безпеки не лише в Азово-чорноморському регіоні, а й у світі в цілому», – йдеться у повідомленні.

На зустрічі обговорювались перспективи будівництва на українському підприємстві патрульних кораблів типу (Knud Rasmussen class) для наявних потреб українського флоту.