Зеленський анонсував Е-митницю на зустрічі з представниками компанії Facebook

Про це стало відомо 27 вересня під час зустрічі президента Володимира Зеленського з головною операційною директоркою компанії Facebook Шеріл Сендберг та віцепрезидентом Facebook Ніком Клеггом.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

“У нас є декілька амбітних цілей: це електронна митниця, це парламентські та президентські вибори, це цифровий перепис громадян України”. Президент наголосив, що ІТ-галузь в Україні активно розвивається і сьогодні становить 4% ВВП країни: “Ми хочемо зростання до 10% і бачимо в цьому реальність у найближчі два-три роки”.

Зеленський також зауважив, що Україна активно бореться з російською дезінформацією. Зокрема, він поінформував про досвід роботи Центру протидії дезінформації, який співпрацює з міжнародними партнерами й допомагав протидіяти російському втручанню під час виборів у Молдові. Крім того, в Україні працює Центр кібербезпеки, який протидіє кібератакам, передусім з боку Росії.

Також український гарант запросив представників Facebook відвідати “Дія.Саміт”, який відбудеться у Києві 29 листопада.

“Це було б серйозною підтримкою діджитал-напряму в Україні. Ми впевнені, що будемо першими у Європі щодо реалізації всіх цифрових послуг. Ваш приїзд був би дуже добрим сигналом”, – наголосив глава держави.

Також президент запропонував розглянути можливість відкриття офісу компанії Facebook в Україні.

“Ми прагнемо надавати найкращі послуги та підтримку нашим українським користувачам. Це відображається у різних діях компанії, включно з нещодавнім запуском Facebook AMBER Alert в Україні, і ми сподіваємось у майбутньому зміцнити нашу співпрацю”, – зазначила зі свого боку Шеріл Сендберг.

Віцепрезидент Facebook Нік Клегг повідомив, що завдяки оперативній роботі компанії було зірвано 150 операцій, що стосувалися поширення дезінформації щодо пандемії COVID-19, та припинено діяльність 18 мереж, які впливали на суспільну думку.

Також учасники відеоконференції обговорили питання відкриття R&D-центру Facebook в Україні.

https://suspilne.media/