Фахівці ФДУ «Укрморкартографія» взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Геопростір 2021»

Захід проведений за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку громад та територій України, Держгеокадастру, Науково-дослідного інституту геодезії і картографії та Українського товариства геодезії і картографії.

Обмінятися досвідом у використанні інновацій у сфері геоінформаційних технологій прибули вітчизняні
та міжнародні фахівці в сфері геопросторових даних, містобудування та розвитку територій; керівники міністерств, відомств і галузевих держпідприємств; фахівці у сфері геоінформаційних технологій із Великої Британії та Бельгії; науковці, експерти та  представники комерційних структур.

Учасники конференції ознайомилися з проблемами і перспективами розвитку державної електронної системи у сфері будівництва, основними етапами створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні, функціональними особливостями геопорталу пілотного проекту НІГД, поточним станом виробництва комерційного сектору  геопросторових даних та містобудівної документації для територіальних громад тощо.

Національна інфраструктура геопросторових даних – це «жива» система, яка об’єднує оцифровані масиви даних різного типу (про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації) на єдиній картографічній основі. Впровадження НІГД надасть можливість здійснити дерегуляцію чинних процедур, надати користувачам через єдиний геопортал можливість простого пошуку та відкритого безперешкодного доступу до будь-яких даних на національному, регіональному та місцевому рівнях, залучити інвестиції й мінімізувати вплив бюрократичних складових.

Павло Іванов, картограф 1-ї  категорії та Тарас Колінько, заступник керівника ФДУ “Укрморкартографія”

Геопортал НІГД поєднав інтегровані  геодані безпосередньо від власників та виробників (міністерства, установи, підприємства, органів місцевого самоврядування тощо) в режимі онлайн з усіх геопорталів областей, територіальних громад, міст та сіл,  а також  дані з офіційних джерел: зокрема, публічну кадастрову карту України, Державну геодезичну мережу, метадані геопорталу АТУ України тощо.

Багатьом галузям економіки і державним установам НІГД дозволить підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних, а також унеможливить дублювання повноважень щодо створення та адміністрування геопросторових даних та суттєво заощадить бюджетні витрати. До організаційної структури НІГД входять технічні і програмні засоби; базові та тематичні набори геопросторових даних, метаданих, сервісів, технічних регламентів, стандартів, технічних специфікацій, необхідних для виробництва, оновлення, оброблення, зберігання, оприлюднення, використання геопросторових даних та метаданих.

Розпорядником НІГД є Держгеокадастр. Спеціалісти ФДУ «Укрморкартографія» входять до складу групи з питань розробки нормативно-технічних актів топографічно-геодезичної та картографічної діяльності та безпосередньо НІГД. До галузевої компетенції «Держгідрографії» належать гідрографічні водні об’єкти
(внутрішні морські води та територіальне море, річки, струмки, озера, водосховища, ставки, канали, водоносні горизонти), болота, басейни водозбірні, гідрографічне та водогосподарське районування, водогосподарські системи, акваторії морських портів (портова акваторія), гідротехнічні споруди морських портів та морські регіони (гідрографічні умови, шляхи руху суден, морські коридори, системи розподілу руху в територіальному морі, засоби навігаційного обладнання морських шляхів і акваторій).