Документ покликаний надати рівні можливості всім регіонам України у реалізації транскордонного співробітництва та розширити їх доступ до міжнародних джерел фінансових ресурсів.

Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

«Нова редакція Закону «Про транскордонне співробітництво» допоможе привести норми законодавства України у цій сфері у відповідність до міжнародних. Також документ передбачає розширення повноважень суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва. Відтак, ми зможемо і надалі розвивати співпрацю з європейськими країнами, зокрема, у прикордонних регіонах», — зазначив заступник Міністра.

Проект Закону покликаний змінити правові, організаційні, фінансові та інші засади розвитку транскордонного співробітництва (ТКС) через:

встановлення рівних можливостей для всіх регіонів України в реалізації проєктів транскордонного співробітництва;

розширення доступу регіонів та громад до міжнародних джерел фінансових ресурсів;

унормування механізму створення та участі суб’єктів України у нових органах ТКС, зокрема, європейських об’єднаннях територіального співробітництва;

підтримку та супроводження регіонів та громад у започаткуванні та розвитку транскордонного співробітництва;

міжтериторіальне співробітництво, що відкриватиме нові можливості для розвитку територіальних громад.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що співпраця з міжнародними фінансовими організаціями — додатковий інструмент для розвитку громад.