Вбивця “Чорноморського суднобудівного заводу” відвідав Росію для участі у літургії

Власник українських суднобудівних заводів, депутат Верховної Ради Вадим Новинський побував в Санкт-Петербурзі на літургії, яку провів російський патріарх Кирило 12 вересня.

Візит відбувся на фоні зриву проекту “Український корвет” та навмисного банкрутства найбільшого суднобудівного підприємства Україні, яке могло виконувати замовлення для ВМС України – ДАКХ “Чорноморський суднобудівний завод” та по якому був ініційований прокуратурою розгляд справи у суді щодо повернення підприємства у держвласність.

«Депутат Верховної Ради Вадим Новинський з’їздив в Петербург, де в якості диякона взяв участь в богослужінні в честь національного героя Росії Олександра Невського. Разом з Новинським в церемонії брав участь патріарх РПЦ Кирило.

Нагадую, що російський олігарх Новінський отримав український паспорт у 2012 році від державного зрадника Януковича. Здавалося б, для чого взагалі було отримувати український паспорт, якщо так хочеться тусуватися з патріархом Кирилом у Петербурзі? Відповідь проста – щоб працювати тут в інтересах Москви і пиляти на метал стратегічні українські підприємства. », – написав з цього приводу журналіст Денис Казанський.

Цікаво, як на цей візит відреагує СБУ.

Як саме Новинський знищував українське суднобудування ми детально описували раніше в матеріалі “Занепад ЧСЗ: як росіяни знищували найбільше суднобудівне підприємство України”.

Нагадаємо, Новинський запустив процедуру банкрутства ЧСЗ ще в 2014 році, а ініціатором банкрутства ЧСЗ стало ПрАТ “Балаклавське рудоуправління”, яке так само було підконтрольне Новинському. Тобто, в 2014 році РФ з одного боку вирішила збройну агресію, а з іншого боку продовжувала економічну агресію руками Новинського – провадження у справі про банкрутство було порушено в лютому 2014 року Господарським судом Миколаївської області, а в 2015 році той же суд ввів процедуру санації ЧСЗ.

Незадовго до того Новинський почав гробити і “Океан” – 1 листопада 2013 Господарський суд Миколаївської області в рамках справи про банкрутство ухвалив почати процедуру ліквідації Миколаївського суднобудівного заводу “Океан”. Так само Новинський перетворив в банкрута Херсонський суднобудівний завод в 2016 році.

Закономірно, що всі суднобудівні заводи, що знаходилися у власності компаній Новинського, банкрутували. “Океан” врятувало тільки успішне проведення аукціону – завод був викуплений за 122 млн 195 тис грн 4 серпня 2020. Південно-Західний апеляційний господарський суд підтвердив законність публічного аукціону з продажу цілісного майнового комплексу ПАТ “Миколаївський суднобудівний завод” Океан “, який відбувся в грудні 2018 року. Новий власник сплатив понад 100 млн грн на погашення боргових зобов’язань. Сьогодні завод працює. на замовлення нідерландської компанії Eurobulk завод побудував дві баржі, відремонтовано буксири “Очаків”, “Ізмаілець” і “Зюйд”, сухогруз “ALICE”. Виконано контракти по виготовленню несучих металоконструкцій для Шулявського шляхопроводу в Києві, для моста на київській Володимирській гірці та моста через річку Сіверський Донець у Станиці Луганській.