Росія розпочала масштабні навчання в Чорному морі, задіяно 20 надводних кораблів і суден забезпечення

З метою участі у спільних навчаннях з виконанням ракетних і артилерійських стрільб близько 20 надводних кораблів і суден забезпечення Чорноморського флоту (ЧФ) вийшли в море з пунктів базування в Севастополі і Новоросійську. Вихід кораблів в морські полігони проводиться відповідно до плану заходів бойової підготовки ЧФ на 2021 навчальний рік.

Про це повідомила прес-служба ЮВО РФ.

У заході задіяні ракетні, протичовнові кораблі, підводні човни, нейтральні сили флоту, допоміжні і рятувальні судна, літаки і вертольоти морської авіації та ППО ЧФ.

На початковому етапі навчань моряки відпрацювали вихід кораблів з пунктів базування з форсуванням мінного району за заздалегідь протраленої смузі, а також спільне маневрування в різних ордерах при проходженні районів інтенсивного судноплавства.

Безпосередньо в морських полігонах бойової підготовки екіпажі кораблів виконають ракетні та артилерійські стрільби в складі різнорідних тактичних груп. Крім того, вони відпрацюють тралення, морський бій, пошук і знищення підводного човна, виявлення і нанесення удару по береговому командному пункту, протиповітряну оборону.

Візуальний контроль над діями учасників навчання буде здійснюватися з використанням безпілотних літальних апаратів.