Франція відкликає своїх послів у США та Австралії через зрив батомільярдної угоди на будівництво підводних човнів

Міністр закордонних справ Франції заявив, що “виняткове рішення” виправдане “винятковою серйозністю” ситуації
Альянс, відомий як Aukus, побачить, щоб Австралія отримала технологію для створення підводних човнів з ядерним двигуном.

Про це повідомляє BBC.

Цей крок розлютив Францію, оскільки вона зірвала багатомільярдну угоду, яку вона підписала з Австралією.

Угода широко розглядається як спроба протистояти впливу Китаю у спірному Південно-Китайському морі. Про це в середу оголосили президент США Джо Байден, прем’єр -міністр Великобританії Борис Джонсон та його австралійський колега Скотт Моррісон.

Францію повідомили про альянс лише за кілька годин до публічного оголошення.

У своїй заяві ввечері в п’ятницю міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, який назвав цей пакт “ударом у спину”, сказав, що посли були відкликані на прохання президента Еммануеля Макрона.

Угода “становить неприйнятну поведінку між союзниками та партнерами, наслідки якої безпосередньо впливають на наше бачення наших союзів, наших партнерств та важливості Індо-Тихоокеанського регіону для Європи”,-сказав пан Дріан.

Представник Білого дому сказав, що адміністрація Байдена шкодує про цей крок і найближчими днями буде співпрацювати з Францією для вирішення їх розбіжностей.

Виступаючи у Вашингтоні, міністр закордонних справ Австралії Маріс Пейн сказала, що розуміє “розчарування” у Франції і сподівається співпрацювати з країною, щоб переконатися, що вона розуміє “значення, яке ми надаємо двостороннім відносинам”.

Відкликання послів є надзвичайним явищем між союзниками, і вважається, що це Франція вперше відкликала посланців з двох країн. Французькі дипломати у Вашингтоні вже скасували урочисту подію, присвячену святам США та Франції, яка була запланована на п’ятницю.