S-4 «Постанови МГО для міжнародних (INT) карт та специфікації карт МГО»

Для використання у роботі установи Держгідрографією видана публікація Міжнародної гідрографічної організації (МГО) S-4 «Постанови МГО для міжнародних (INT) карт та специфікації карт МГО».

У публікації наведені вимоги щодо принципів міжнародного картографування, мета та правила розробки міжнародних карт, загальні положення щодо їх оновлення тощо. Основна частина «Постанов» містить інформацію про специфікацію видання як національних, так і міжнародних карт: детальний опис щодо структури карти, топографії, гідрографії та засобів навігаційного обладнання, тексту (мова, номери, назви, стилі шрифтів) та картографування (у тому числі й системи повідомлень мореплавцям).

Публікація S-4 складається з трьох частин:

А. Постанови МГО для міжнародних (INT) карт.

В. Специфікації карт МГО для національних та міжнародних (INT) карт середнього та крупного масштабів (понад 1:2 000 000).

С. Специфікації карт МГО для міжнародних (INT) карт дрібного масштабу (1:2 000 000 і менше).

Морські та річкові навігаційні карти в Україні видаються відповідно до стандартів МГО (Постанова Кабінету
Міністрів України від 04.09.2013 № 661 «Про затвердження Порядку загальнодержавного топографічного і тематичного картографування»). Тож відстеження всіх змін та оновлень публікацій МГО структурними підрозділами Держгідрографії, що відповідальні за виконання гідрографічних досліджень у Чорному та Азовському морях та на внутрішніх водних шляхах України та робіт зі створення морських та річкових навігаційних карт є вкрай важливим.

Знання єдиних стандартів та специфікації карт, що прийняті на міжнародному рівні, гідрографами та картографами необхідне для найповнішого та найточнішого збору та підготовки матеріалів для подальшої розробки та видання картографічного продукту найвищої якості.

Нагадаємо, нещодавно вийшла 6-та редакція спеціальної публікації Міжнародної гідрографічної організації S-44 «Стандарти МГО для гідрографічних зйомок».

Повідомляє Держгідрографія.