Ізмаїльский порт обробив у серпні 382,8 тис.тон

Згідно даних головної диспетчерської Ізмаїльської філії ДП «АМПУ», у останній місяць літа було оброблено 382,8 тис. тонн при плані у 330,0 тис. тонн.

Цей показник нижчий, ніж підсумковий результат липня 2021 року, коли Ізмаїльський порт обробив 461,5 тис. тонн вантажів, але значно вищий торічного показника вантажопереробки за серпень, якій склав 227,6 тис тонн (+ 68%). Цьому, значною мірою, сприяло зняття карантинних заходів в європейських країнах – імпортерах нашої сировини та відновлення попиту на неї (руда всяка та чорні метали), збільшення поставок компанією Ferexpo в напрямку Сербії.

Якщо спиратись на показники переробки основних за обсягами у Ізмаїльському морському порту вантажів, то показник зростання рудних вантажів у порівнянні із серпнем минулого року складає +64,3% і становить 249,8 тис. т, чорних металів +422% та 60,5 тис. т відповідно.

Нагадаємо, зараз у Ізмаїльському морському порту операції з вантажами здійснюють п’ять портових операторів, з них – держстивідор (ДП «ІЗМ МТП»), та інші – приватні: ТОВ “ВИЛЛЕ ФОРТЕ”, ТОВ “Трайтон”, ТОВ “Ньюэнерджи”, ТОВ “Е.К.О. ГРУП”.
Найбільший обсяг перевалки зберігає підприємство-держстивідор: у ДП “ІЗМ МТП” результат серпня складає 366,0 тис. тонн. Результат ТОВ “ВИЛЛЕ ФОРТЕ” – 12, 6 тис. тонн, ТОВ “Трайтон” – 2,1 тис. тонн, ТОВ “Ньюэнерджи” – 2,1 тис. тонн. ТОВ “Е.К.О. ГРУП”, який оперує потужностями Ізмаїльського елеватору, поки що очікує вигідних контрактів на експорт зернових.