До кінця 2022 року корпус майбутнього корвету прибуде до України

До кінця 2022 року корпус корабля класу ADA з деякими системами буде переправлено з Туреччини в Україну на добудування.

Про це повідомив командувач Військово-Морських Сил контрадмірал Олексій Наїжпапа  в інтерв’ю інформаційному агенству “Армія Інформ”.

На сьогодні вже сформовано майже 13 секцій та кіль корабля. У перспективі – до квітня 2022 року будуть виготовлені всі секції.

«Є графіки, які виконуються вчасно, укладено контракти із постачальниками військової техніки. Такий темп дозволить виконати роботи у зазначені терміни», – підкреслив командувач ВМС

Олексій Неїжпапа зазначив, що у 2022 році корвет буде переправлено в Україну і вже у 2024 році він увійде до складу ВМС ЗС України.

Він зауважив, що на корветах будуть розміщені комплекси ППО малої дальності, сучасна система бойового управління, навігація, радіолокаційна станція, гідролокатор для пошуку та виявлення підводних човнів, система РЕБ тощо.

Крім того, вони матимуть можливість адаптуватись під усі наявні нині види протикорабельних ракет як іноземного виробництва, так і вітчизняних розробок.

Нагадаємо, будівництво корвета типу ADA для України розпочалося у квітні 2021 року.

У вересні відбулась закладка корабля типу «ADA» для ВМС України у Туреччині.

Контракт на будівництво двох корветів Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року.

Турецька компанія підписала меморандум з українським заводом «Океан» з Миколаєва, що має здійснювати встановлення озброєння, у разі якщо з ним підпишуть остаточну угоду.

На фінансування проєкту будівництва кораблів у 2021 році вже передбачили 3,8 млрд грн.