У 2021 році в Бердянському морському порту заплановано обробити 2,5 млн т. вантажів – Рада порту

Чергове засідання Ради Бердянського морського порту.

У засіданні взяли участь представники стивідорних компаній (портові оператори), виконуючий обов’язки капітана Бердянського морського порту Олег Захарченко, начальниця відділу транспорту та зв’язку виконавчого комітету Бердянської міської ради Ірина Удовиченко, а також спеціалісти адміністрації Бердянського морського порту.

У ході онлайн відео-конференції Голова Ради порту, начальник Бердянської філії Тарас Верниба ознайомив присутніх із порядком денним засідання, що включав підведення підсумків півріччя, звіт щодо стану виконання Плану розвитку морського порту Бердянськ та розгляд змін до нього, а також низку інших питань.

Інженер із стратегічного розвитку Юліан Носков доповів щодо результатів роботи порту в 1 півріччі, а також додатково повідомив про обсяги вантажопереробки та суднозахід у порт за 7 місяців поточного року.
Так, за перше півріччя в Бердянському морському порту було оброблено 580,7 тис. т. вантажів та прийнято 84 судна, за сім місяців – 721,5 тис. т. та 111 суден відповідно.

Щодо стану виконання Плану розвитку морського порту Бердянськ – проінформував присутніх, що філією завершено реалізацію заходу з прокладки нової високовольтної кабельної лінії та з кінця липня місяця вона знаходиться в експлуатації. Крім того, зазначив, що портовим оператором ПрАТ «БЗПТО» продовжується реалізація інвестиційного проєкту. Інші проєкти Плану розвитку знаходяться на початковому етапі або були завершені у попередні періоди.

Начальник філії Тарас Верниба додав, що з введенням нової кабельної лінії порт отримав надійне та стале енергопостачання. Проінформував присутніх щодо планів роботи філії до кінця року, зазначивши, що в третьому кварталі поточного року план вантажопереробки складає 865 тис. т., а на 2021 рік в цілому в Бердянському морському порту заплановано обробити 2,5 млн т. вантажів. В свою чергу представники портових операторів також оголосили плани роботи своїх компаній до кінця року із зазначенням помісячного обсягу вантажопереробки.

Тарас Верниба доповів щодо прохідної осадки в порту, а також плану виконання днопоглиблювальних робіт у поточному та наступному році. Дані роботи планується виконувати господарським способом земснарядом «Меотида», в тому числі на проблемних ділянках, які були зазначені в ході засідання виконуючим обов’язки капітана Бердянського морського порту Олегом Захарченко.

Стосовно внесення змін до Плану розвитку морського порту Бердянськ представники портової спільноти дійшли одноголосної згоди щодо перенесення розгляду цього питання на наступне засідання Ради порту, оскільки воно потребує додаткових консультацій та уточнень.

Крім того, згідно порядку денного члени Ради порту обговорили ситуацію зі станом під’їзних автошляхів до порту та супутніх комунікацій, узгодивши рішення провести кілька технічних нарад із даних питань. Серед інших питань обговорили ситуацію із захворюваністю на COVID-19.