ДТЕК Енерго та ПАТ «Центренерго» погодили з американською компанією поставку 75 тис. т енергетичного вугілля

Судно з паливом прибуде до України найближчими місяцями. Об’єм вугілля буде розподілено рівними частинами (по 37,5 тис. тонн) для потреб ТЕС приватної та державної генерацій.

«Незабаром Україна увійде в опалювальний сезон, і наша спільна задача – пройти його стабільно, щоб українці були зі світлом і теплом. Забезпечити імпорт вугілля стало можливим завдяки нормалізації ситуації на ринку електроенергії, яка дозволила досягти економічно обґрунтованих цін та, таким чином, знайти необхідні ресурси для підготовки генерацій до осінньо-зимового періоду», – зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

«Минулого року українська енергосистема опинилася в непростій ситуації через сильні морози та недостатні запаси вугілля. Тому стабільність роботи енергосистеми – наш перший пріоритет. Додаткові запаси вугілля дозволять нам спокійно пройти через опалювальний сезон, без необхідності використання газу або ж імпорту електроенергії. Центренерго також залишається єдиним споживачем вугілля держшахт, яке майже повністю забезпечує потреби підприємства», – зазначили у ПАТ «Центренерго».

Для стабільного проходження опалювального сезону та забезпечення потреб генерації паливом, за 7 місяців 2021 року на шахтах ДТЕК Енерго ввели у роботу 17 нових лав та видобули майже 10 млн тонн газового вугілля.

Крім пріоритетного видобутку українського вугілля, нещодавно ДТЕК Енерго також почав його імпорт з Польщі. 19 серпня перша партія польського вугілля, обсягом 2700 тонн, надійшла в Україну. Поставка передбачена в рамках підписаного нещодавно компанією та вугледобувним підприємством Bogdanka угоди на імпорт 320 тис. тонн енергетичного вугілля із сусідньої країни. Також ДТЕК Енерго очікує постачання палива із Казахстану.