В Одесі та Києві відбувся військово-морський парад

На зовнішньому рейді Одеського порту пройшов військово-морський парад за участю екіпажів бойових кораблів, катерів і суден ВМС України, патрульних катерів Держприкордонслужби та кораблів країн – партнерів України, повідомляє «Укрінформ».

А по вулицях Одеси пройшли святковою ходою ветерани війни та жителі міста, які несли 100-метровий прапор України

У парадному строю, який очолили десантний корабель «Юрій Олефіренко», патрульні катери ВМС «Старобільськ» та «Слов’янськ», пройшли перед глядачами від Великого Фонтану до Воронцовського маяка близько двадцятиУ тому числі середній розвідувальний корабель «Сімферополь», артилерійські катери, корабель забезпечення «Балта», кораблі морської охорони ДПСУ «Миколаїв» і «Павло Державін».

Їх супроводжували гелікоптери Мі-8МСБВ зі складу 10-ї бригади морської авіації, які висадили беспарашутним способом групу бойових плавців.

Десантний корабель «Юрій Олефіренко» випустив через носову апарель четвірку бронетранспортерів морської піхоти, супроводжуючи висадку холостими залпами з гармат і постановкою димової завіси.

Бронетранспортери пройшли півкілометра по морю, а потім піднялися на узбережжі.

Ланка винищувачів Су-27 Повітряних сил та пілоти літаків Ан-26 і легкомоторної авіації продемонстрували фігури пілотажу, а чотири кораблі країн-партнерів пройшли вздовж узбережжя.

Це італійський ракетний есмінець Luigi Durand de la Penne D560, болгарський фрегат BGS Drazki F-41, румунський корвет Contra-Amiral Horia Macelariu F-265 і грузинський патрульний катер Dioskuria Р-25 типу Island.

Окрім того, на території Одеського морвокзалу проходить демонстрація озброєння і військової техніки. Там можна побачити дослідний зразок рухомої пускової установки протикорабельного ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» разом з пересувним пунктом управління.

Також у Києв вперше за роки незалежності України на річці Дніпро у Києві, пройшла демонстрація спільних дій сил безпеки та оборони держави.

Близько 20 катерів Військово-морських сил Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції і Державної служби України з надзвичайних ситуацій взяли участь у цьому дійстві на воді.

ВМС ЗСУ залучали МБАКи «Бердянськ», «Нікополь» та «Костопіль», а також десантний катер «Сватове».

Під час демонстрації спільних дій підрозділів, які були залучені до показових вправ, було відпрацьовано висадку груп спеціального призначення і десанту на узбережжя із застосуванням швидкісних катерів Willard та бронетранспортера БТР-80, який висадився з борту десантного катера «Сватове».

Від Морської охорони Державної прикордонної служби у параді на воді взяли участь два катери Safe Boat 27 зі складу 10 окремого загону оперативного реагування «Дозор» та малий катер Морської охорони UMS-1000.

Національна поліція України була представлена чотирма багатофункціональними катерами TUNA UMS 600, катером 865 CABIN та спеціальним штурмовим катером Spirit 585.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій продемонструвала аварійно-рятувальний катер на повітряній подушці «МАРС-700», пожежний катер UMS-86, самохідне моторне судно Crownline 270 CR катер з розмінування «СКР СПРУТ», водолазно-рятувальний катер «Рятувальник 101».

До заходу також була залучена морська авіація ВМС, авіація Повітряних сил і армійська авіація Сухопутних військ ЗСУ.

Завершиться дійство проходженням буксирів із фонтанування та катерів комунальної аварійно-рятувальної служби, яхт і катерів яхт-клубів Києва.