Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський обговорив у Туреччині нові напрями співпраці між країнами в ОПК

18 серпня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, який на чолі української делегації перебуває у Турецькій Республіці, у рамках Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF 2021 (м. Стамбул) провів зустріч із заступником Міністра промисловості та технологій Турецької Республіки доктором Четіном Алі Дьонмезом.

Сторони оцінили ефективність реалізації ряду поточних проектів та визначили необхідні кроки для гармонізації й розвитку двосторонньої співпраці. Під час зустрічі також обговорювалися питання про залучення турецьких партнерів до створення індустріальних парків в Україні.

«Туреччина має гарний досвід у цьому питанні, адже в державі успішно діє кілька десятків таких структур», – зазначив Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський.

Окрім того, порушили питання співпраці в авіаційній та космічній галузях. За словами очільника Мінстратегпрому, українська сторона готова до взаємовигідного співробітництва у сфері авіадвигунобудування, спільного використання космічного простору, створення ракетоносіїв та супутникових платформ.

Віце-прем’єр-міністр України поінформував турецьку сторону, що на сьогодні триває вдосконалення українського законодавства у сфері інвестицій та офсетної політики.

«Це має привести до усунення існуючих перепон та створення сприятливих умов для організації військово-технічної співпраці з іноземними державами», – наголосив Олег Уруський.

Віце-прем’єр-міністр України запропонував керівництву Турецької ради науково-технічних досліджень TÜBİTAK налагодити взаємовигідне співробітництво у сфері науково-технічних досліджень з Агенцією оборонних технологій, яка нині створюється в Україні.

З турецької сторони у зустрічі також взяли участь Президент Турецької ради науково-технічних досліджень TÜBİTAK професор Хасан Мандал та Генеральний директор компанії Baykar Makina Халук Байрактар.

Під час Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF 2021 українська делегація ознайомилася з продукцією провідних турецьких компаній, зокрема ASELSAN, Roketsan, ТАІ, ТЕІ та STM.

«Є ще багато невикористаних напрямів співпраці між нашими державами в ОПК. Але все ще попереду», – сказав Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський. При цьому він додав: «Наші держави прагнуть миру, але маємо бути сильними, щоб себе захистити».