Туреччина завершила перший етап створення флоту надводних дронів

У перспективі безпілотні апарати озброять ракетними комплексами L-UMTAS та Javelin.

Про це інформує Мілітарний.

Керівник управління оборонної промисловості опублікував відео випробувань групи безпілотних катерів розробки компанії ASELSAN.

Туреччина прагне надати можливість рою безпілотних катерів діяти автономно для виконання різних завдань.

На навчаннях DENİZKURDU-2021, що тривали у Туреччині з 25 травня по 5 червня, пройшли випробування іншого турецького надводного безпілотного апарату ULAQ та він успішно уразив ціль розташовану на суходолі.

Проєкт надводного ударного дрону ULAQ представила суднобудівна компанія ARES у жовтні 2020 року.

Роботи над першою безпілотною надводною платформою проводились спільно з компанією турецькою Meteksan Defense.

Прототип надводного дрону ULAQ представили у грудні того ж року. Роботи по проєктуванню та доведенню нового судна тривали три роки.

Морський дрон створений з композитних матеріалів, керування здійснюється зі спеціального командного центру, який може розташовуватися як на суходолі, так і на морських носіях (корвети, фрегати чи більші кораблі).

Вага морської безпілотної платформи складає 2000 кг, максимальна швидкість – до 35 вузлів, а радіус дії – до 215 морських миль.

ULAQ оснащується оптико-електронною станцією та радіолокаційною станцією для виявлення та супроводу цілей.

Може управлятися з різних видів платформ – як мобільних на суходолі, так і з кораблів та суден. З озброєння на демонстраційному відео пропонується встановлення різних видів керованих ракет.

Після завершення ходових випробувань БПА, другим етапом як раз мали стати випробувальні стрільби з встановленого на нього озброєння.

Мова йде про чотири керовані ракети Cirit та дві керовані протитанкові ракети великої дальності (до 8 км) UMTAS, що є розробками турецької компанії Roketsan.