У перспективі безпілотні апарати озброять ракетними комплексами L-UMTAS та Javelin.
Про це інформує Мілітарний.
Керівник управління оборонної промисловості опублікував відео випробувань групи безпілотних катерів розробки компанії ASELSAN.
Sayılı ülkenin üzerinde çalıştığı bir kabiliyeti daha yerli-milli olarak geliştiriyoruz.🇹🇷
İnsansız deniz araçlarına sürü yeteneğinin kazandırılması, otonomi ve çeşitli görevlerin icrasını hedeflediğimiz Sürü İDA Projemizde ilk aşamayı tamamladık.
⏳ Devamı gelecek…@aselsan pic.twitter.com/Rug1PpwVaA
— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) August 9, 2021
Туреччина прагне надати можливість рою безпілотних катерів діяти автономно для виконання різних завдань.
На навчаннях DENİZKURDU-2021, що тривали у Туреччині з 25 травня по 5 червня, пройшли випробування іншого турецького надводного безпілотного апарату ULAQ та він успішно уразив ціль розташовану на суходолі.
Проєкт надводного ударного дрону ULAQ представила суднобудівна компанія ARES у жовтні 2020 року.
Роботи над першою безпілотною надводною платформою проводились спільно з компанією турецькою Meteksan Defense.
Прототип надводного дрону ULAQ представили у грудні того ж року. Роботи по проєктуванню та доведенню нового судна тривали три роки.
Морський дрон створений з композитних матеріалів, керування здійснюється зі спеціального командного центру, який може розташовуватися як на суходолі, так і на морських носіях (корвети, фрегати чи більші кораблі).
Вага морської безпілотної платформи складає 2000 кг, максимальна швидкість – до 35 вузлів, а радіус дії – до 215 морських миль.
ULAQ оснащується оптико-електронною станцією та радіолокаційною станцією для виявлення та супроводу цілей.
Може управлятися з різних видів платформ – як мобільних на суходолі, так і з кораблів та суден. З озброєння на демонстраційному відео пропонується встановлення різних видів керованих ракет.
Після завершення ходових випробувань БПА, другим етапом як раз мали стати випробувальні стрільби з встановленого на нього озброєння.
Мова йде про чотири керовані ракети Cirit та дві керовані протитанкові ракети великої дальності (до 8 км) UMTAS, що є розробками турецької компанії Roketsan.