Керівництво та профспілки адміністрації Одеського морського порту та ДП «ОМТП» підписали меморандум про партнерство

Сьогодні, 4 серпня 2021 року, у конференц-залі Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ») відбулась церемонія підписання чотиристороннього «Меморандуму про партнерство». Документ підписали начальник ОФ ДП «АМПУ» Максим Лапай, в.о. директора ДП «Одеський морський торговельний порт» Олексій Мясковський, голова Профспілки робітників морського транспорту Одеського морського порту Володимир Зайков та голова Первинної профспілки Одеського порту Володимир Вельчев.

Посадові особи, які підписали документ, прокоментували його спрямованість наступним чином:

М.ЛАПАЙ: «Політика зближення, взаємодопомоги, підтримки конструктивного діалогу між трудовими колективами у особі профспілок і керівництва двох підприємств – це правильний вектор для руху вперед… Колись ми всі були працівниками одного великого виробничого організму. У 2013 році в результаті реорганізації ДП «ОМТП» зі складу підприємства була відокремлена адміністрація порту. Але люди, колективи, усі наші напрацювання залишились єдині. І у нас однакове головне завдання – зберегти і розвивати Одеський порт…»

О.МЯСКОВСЬКИЙ: «Наші трудові колективи об’єднує не лише спільна історія, спільні цілі і завдання, але, на жаль, також спільні проблеми й труднощі. Меморандум, який ми підписали, дозволить нам виступати єдиним фронтом у першу чергу у вирішенні наболілих питань, які є в галузі і на наших підприємствах… У будь-якому випадку координація зусиль і спільні акції підуть на благо рядових працівників…»

В.ЗАЙКОВ: «У наших колег у ДП «Одеський морський торговельний порт» – свій Колективний договір і свій пакет соціальних програм і гарантій для співробітників. Але ми працюємо поруч і інтереси наших підприємств тим чи іншим чином співпадають. Для того, щоб покращити діяльність наших підприємств і підвищити рівень соціального захисту наших співробітників, ми сьогодні прийняли рішення офіційно закріпити відносини партнерства…»

В.ВЕЛЬЧЕВ: «Дійсно, ще 8 років назад ми були єдиним колективом і за ці 8 років відношення між людьми не змінились і рядові співробітники давно ставлять питання про необхідність прийняття такого документу, який би давав підстави нам частіше зустрічатись, координувати роботу, щоб укріплювати довіру між нашими профспілками…»

Як слідує з тексту Меморандуму, Сторони об’єднують зусилля для сприяння фінансово-економічному зростанню підприємств та забезпечення соціальних потреб трудових колективів. Співробітництво розвиватиметься «на принципах соціального діалогу, взаємної поваги та рівноправності». У контексті розвитку відносин Сторони засвідчили наміри проводити попередні консультації та переговори під час участі у розгляді питань соціально-трудових відносин, що стосуються інтересів трудових колективів двох державних підприємств.

Також у пункті п’ятому документу зроблено акцент на необхідності підвищення ефективності виробництва і продуктивності праці на підприємствах як базових умов для підвищення соціальних стандартів для працюючих, розширення спектру соціальних програм і покращення їх якості. Сторони також засвідчили свої наміри координувати зусилля у вирішенні питань мінімізації ризиків та поліпшення стану безпеки праці, захисту довколишнього середовища, збереження кращих трудових традицій та виховання у співробітників «почуття причетності та гордості за спільні досягнення підприємств Одеського морського порту».