Ми повинні розвивати потенціал судноремонтної та суднобудівної галузі України – Разумков

Україна повинна посилювати розвиток вітчизняної судноремонтної та суднобудівної галузі. Про це Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков наголосив під час візиту на завод «Нібулон» у рамках поїздки на Миколаївщину.

Повідомила Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

«Я не впевнений, що ми можемо повернутися до показників, які були в цій галузі раніше. Розумію, що не все можна виробляти на нашій території. Але частину ми точно можемо робити в Україні», — зауважив Голова Парламенту.

За словами Дмитра Разумкова, розвиток суднобудівної галузі сприятиме покращенню економічної ситуації у регіоні. «Створення корпусу судна, зварювальні процеси — це все можна робити у нашій країні. Ми повинні прагнути використовувати якнайбільше комплектуючих саме українського походження. Тому що це допоможе забезпечити зарплати, робочі місця, надходження податків, розвиток регіонів і, звичайно, залучити інвестиції», — заявив Голова Парламенту.

Під час візиту на завод «Нібулон» Голова Верховної Ради також розповів про законодавчі ініціативи, які сприятимуть розвитку української промисловості.

За словами Дмитра Разумкова, невдовзі Парламент розгляне законопроект «Про індустріальні парки» щодо спрощення створення та стимулювання їх діяльності. «Поки я отримую лише позитивний фідбек щодо цього законопроекту від регіонів. Усі сподіваються, що він буде прийнятий у майбутньому. Я хотів, щоб ми його ухвалили ще минулої сесії. Однак, на жаль, цього не сталося через часові обмеження, оскільки там велика кількість правок, приблизно 500», — зауважив Голова
Парламенту.

Дмитро Разумков також згадав законопроект «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості, який, за словами Голови Парламенту, потребує зворотного відгуку від суднобудівної галузі. «Якщо ми з вами говоримо про законопроект про локалізацію, то тут теж потрібно отримати відгук від бізнесу, зокрема, суднобудівного», — заявив Голова Парламенту.