Будівництво першого корвету класу ADA для ВМС України в Туреччині триває з чітким дотриманням графіка, – Андрій Таран

У Турецькій Республіці з чітким дотриманням графіку триває будівництво першого корвету класу ADA проєкту «MILGEM» для Військово-Морських Сил України.

Роботи розпочалися у січні 2021 року за участі українських фахівців. На сьогодні завершено нарізку сталі та зварено частину шести відсіків, далі відбуватиметься формування кілю.

Варто зазначити, що будівництво корабля відбувається за формулою 50 на 50, що передбачає завершення виготовлення корвету на одному вітчизняних підприємств за підтримки турецьких партнерів.

Очікується, що новий корвет на комплекс ходових та державних випробувань вийде у 2023 році. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран, коментуючи взаємовигідний контракт від грудня 2020 року з турецькою стороною щодо будівництва сучасних бойових кораблів для ВМС України за іноземними технологіями в Україні.

— Із турецькою стороною була досягнута домовленість, що корпус першого корвета побудують у Туреччині, а оснащення, встановлення озброєння та доведення до повної готовності відбудеться в Україні. Особливістю контракту є поетапна передача українській стороні технологій будівництва кораблів цього класу. Усі наступні корвети класу ADA будуть побудовані виключно на українських потужностях. Ці бойові кораблі у перспективі значно посилять оборону України в Азово-Чорноморському регіоні та дозволять бути взаємосумісними з державами-членами НАТО«, — підкреслив Андрій Таран.

Бойові кораблі проєкту «MILGEM» прийняті на озброєння Збройних сил Турецької Республіки та мають успішний досвід виконання бойових завдань в акваторіях Середземного та Чорного морів. За словами Міністра оборони України, за своїми тактико-технічними характеристиками корвети класу ADA повністю відповідають вимогам Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Системи озброєння кораблів дозволять ефективно вражати надводні та підводні цілі. Корвети передбачають захист від високоточних ракет, оснащені сучасними засобами радіо- та гідролокації а також системою протиповітряної оборони.