Звіт про роботу Комітету з питань транспорту та інфраструктури за період 5 сесії 9 скликання (лютий – липень 2021 р.)

За період роботи Комітету з питань транспорту та інфраструктури з 1 лютого по 16 липня 2021 року проведено 10 засідань Комітету, на яких було розглянуто 47 питань.

Станом на 16.07.2021 р. на опрацюванні в Комітеті знаходиться 204 проекти законів та постанов, із них – 28 законопроектів, де Комітет визначений як головний, та 176 законопроектів, де Комітет – не головний, та до яких має подати пропозиції.

За 5 сесію 9 скликання Комітетом розглянуто на засіданнях комітету 17 питань щодо законопроектів, де Комітет визначено головним виконавцем. Також на засіданнях Комітету розглянуто 19 питань щодо законопроектів, по яких Комітет з питань транспорту та інфраструктури надав висновки до головного Комітету.

Станом на 16.07.2020 р. підготовлено та очікує розгляду Верховною Радою України 5 законопроектів, де Комітет – головний, з них:

за основу – 1
в ІІ читанні та в цілому – 3
на доопрацювання – 1

Також прийнято Верховною Радою України за основу та готується в Комітеті до ІІ читання – 3 законопроекти:
– проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху (користувачів персонального легкого електротранспорту, велосипедистів та пішоходів)
– проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України
– проект Закону України про мультимодальні перевезення.
За поданням Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховною Радою України за 5 сесію 9 скликання прийнято 3 Закони України та 2 Постанови Верховної Ради України:
– Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю
Закон України від 03.06.2021 № 1534-IX
– Про внесення змін до Закону України “Про автомобільні дороги” щодо узгодження його положень із змінами, внесеними до законодавства України
Закон України від 01.06.2021 № 1506-IX
– Закон про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу
(Закон направлено на підпис Президенту України 05.07.2021 р.)
– Про призначення Кубракова О.М. на посаду Міністра інфраструктури України
Постанова Верховної Ради України від 20.05.2021 № 1457-IX
– Про звільнення Криклія В.А. з посади Міністра інфраструктури України Постанова Верховної Ради України від 18.05.2021 № 1446-IX

Значна робота проводилась Комітетом над опрацюванням проектів законів. Комітетом за період 5 сесії 9 скликання було проведено загалом 18 заходів – засідань підкомітетів, “круглих столів”, засідань робочих груп та робочих нарад, робочих зустрічей.

З них відбулось:
– 3 заходи, на яких обговорювались питання водного транспорту (1 засідання підкомітету з питань річкового транспорту, 2 засідання підкомітету з питань морського транспорту).
– 3 заходи, на яких обговорювались питання залізничного транспорту (2 засідання підкомітету з питань залізничного транспорту та спільне засідання підкомітету з питань автомобільного транспорту та з питань залізничного транспорту, на якому обговорювалось питання законодавчого врегулювання суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів).
– 8 заходів, де обговорювались питання автомобільного транспорту, дорожнього господарства та безпеки дорожнього руху (4 засідання підкомітету з питань автомобільного транспорту, спільне засідання підкомітету з питань автомобільного транспорту та з питань залізничного транспорту, 2 засідання підкомітету з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства, 2 робочі зустрічі та наради з питань автомобільного транспорту та безпеки руху).

Зокрема, відбулось спільне засідання підкомітету з питань автомобільного транспорту Комітету з питань транспорту та інфраструктури та підкомітету з питань оподаткування доходів фізичних осіб, єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших нарахувань на фонд оплати праці Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики з обговорення концептуальних підходів врегулювання діяльності перевезень на таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб.
– 2 засідання підкомітету з питань авіаційного транспорту, де обговорювались нагальні питання авіаційної галузі.
– 2 засідання підкомітету з питань поштового зв’язку, де розглядались проекти Законів України “Про поштовий зв’язок” та інші питання поштової галузі.
Також члени Комітету брали участь в конференції «Виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 2015-2020» за участі представників Уряду України, Європейської Комісії, народних депутатів України, представників експертного середовища та проектів ЄС.

За період 5 сесії 9 скликання Комітетом з питань транспорту та інфраструктури було розглянуто та опрацьовано 2118 листів і звернень.

Здійснюється плідна співпраця Комітету та Міністерства інфраструктури України, Укравтодору, Державіаслужби. На всіх засіданнях Комітету присутнє керівництво Мінінфраструктури України.

Працівники секретаріату Комітету тісно співпрацюють з народними депутатами України – членами Комітету, головами підкомітетів. Беруть участь у заходах, що проводяться Комітетом, або за участю Комітету.

Інформація про діяльність Комітету постійно та оперативно висвітлюється на веб-сайті Комітету та на офіційній сторінці Комітету в мережі Фейсбук.