Пам’ятна монета «Маяки України»

Чудова новина для всіх поціновувачів нумізматики та маяків! З 22 липня 2021 року Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету “Маяки України”.

Пам’ятна монета, номіналом 5 гривень, присвячена чи не
найпопулярнішим засобам навігаційного обладнання – українським маякам.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА (під гербом), 2021 (праворуч від герба); у центрі – композиція: на тлі стилізованих хвиль – фрагмент карти України, на береговій лінії якої крапками позначені маяки; номінал монети – 5/ГРИВЕНЬ (унизу на дзеркальному тлі); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від карти).

(з пресрелізу Нацбанку)

На реверсі монети розміщено: у центрі на тлі лімба компаса – зображення рози вітрів, що символізує правильний вибір шляху та щасливе його завершення, навколо якої на тлі стилізованих хвиль зображено маяки та їхні назви: СТАНІСЛАВ-/АДЖИГОЛЬСЬКИЙ ЗАДНІЙ (угорі ліворуч), ЗМІЇНИЙ (ліворуч), ЄВПАТОРІЙСЬКИЙ (унизу ліворуч), МЕГАНОМСЬКИЙ (унизу), ІЛЛІНСЬКИЙ (унизу праворуч), БИРЮЧИЙ (праворуч); угорі – чайки та напис МАЯКИ/УКРАЇНИ.

(з пресрелізу Нацбанку)

Усього в Україні розташовано 88 маяків, з яких 40 – на території незаконно анексованого Криму. Маяки не лише виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України.

Повідомляє Держгідрографія.