ВМС визначається з випробувальною платформою до морської версії «Нептун»

Про це в інтерв’ю для «Новинарня» розказав Генеральний конструктор Олег Петрович Коростельов.

Київське державне конструкторське бюро «ЛУЧ» працює над корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун».

На запитання про перебіг роботи зі створення морської версії ракети Р-360. Та з уточненням, що в України наразі немає корабля, на базі якого можна було б випробовувати цей тип ракетного озброєння. Олег Петрович відповів:

Розробка триває. Питання щодо корабля дискутується між самими військовими. Наша справа – розробити. Куди вони його будуть ставити – це питання до них. Нам треба ще рік-півтора, щоб завершити розробку морської версії «Нептуна», – запевнив Генеральний конструктор.

Міноборони України замовило розробку корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для надводних кораблів ВМС ЗС України.

Наразі відбуваються дослідно-конструкторські роботи (ДКР) по цій темі.

На фінансування розробки корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун», а також інші ДКР, серед яких комплекс «Вільха» та САУ «Богдана», передбачено 5% обсягу фінансування державного оборонного замовлення на 2021 рік із загальної суми у 22,5 млрд гривень.

У грудні 2020 року Міністерство оборони України та Київське державне КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку авіаційної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для авіації Повітряних Сил ЗСУ.

Зараз РК-360 МЦ «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, в простих і складних метеоролічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.