НАТО вивчає можливість розширення доступу України до засобів спостереження в Чорноморському регіоні

Заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Гордон Скіп Дейвіс розповів, що в Альянсі вивчають можливість розширення співробітництва з Україною.

Зокрема, обговорюється питання посилення доступу України до засобів спостереження та обізнаності з ситуацією на Чорному морі. Про це повідомляє Укрінформ.

В Одесі, під час дискусії в рамках форуму з безпеки, представник НАТО підкреслив, що союзники по Північноатлантичному альянсу усвідомлюють стратегічну важливість регіону Чорного моря і продовжать як нарощування своєї присутності в цьому регіоні, так і надання допомоги в розвитку військово-морських можливостей України.

«Під час брюссельського саміту минулого місяця лідери НАТО підтвердили, що НАТО буде нарощувати підтримку України, і це буде включати оперативні та політичні зусилля в регіоні Чорного моря. За запитом України ми вивчаємо можливості для посилення її доступу до засобів спостереження й обізнаності з ситуацією на море. у національному вимірі НАТО враховує потреби Збройних сил України. Ми отримали запит від міністра закордонних справ Кулеби та взяли його до уваги. За первинною оцінкою, робочі групи НАТО мають багато можливостей, щоб відповісти на ці специфічні потреби в сфері озброєння і розвитку здібностей. Де факто, ми вже працюємо над ними», – сказав Дейвіс.