Заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк провів перевірку стану реалізації контракту на постачання ударних безпілотних комплексів Bayraktar TB2 турецького виробництва для потреб Військово-Морських сил України.

За його словами, поставка першого комплексу у липні відбулась із випередженням графіка. Впродовж декількох днів на аеродромі під Миколаєвом тривали випробування усіх безпілотних апаратів, що входять до складу цього комплексу – підйом на штатну робочу висоту, перевірка роботи корисного навантаження та станцій управління.

«Під час випробувань ударний оперативно-тактичний комплекс Bayraktar TB2 виконав низку навчально-бойових завдань, продемонструвавши очікувано високі результати. Комплекси Bayraktar TB2 на порядок посилять спроможності Військово-Морських Сил України у захисті південних рубежів нашої країни. Національний флот отримав оновлену версію комплексу Bayraktar ТВ2, радіус дії якого складає 300 кілометрів, замість 150 кілометрів, як у попередніх версіях», – сказав Олександр Миронюк.

Коментуючи надходження турецьких безпілотних комплексів, заступник Міністра оборони звернув увагу, що оператори Bayraktar зі складу ВМС України пройшли навчання в Туреччині. Наразі під наставництвом турецьких інструкторів вони завершують підготовку уже в Україні. Безпілотні комплекси Bayraktar TB2, прийняті на озброєння Збройних Сил України, успішно зарекомендували себе як в Україні, так і за кордоном.

Особливість поставленого в Україну комплексу: окрім мобільної та стаціонарної, у складі є морська станція управління БПЛА.

«Із цими комплексами Військово-Морські сили України набувають нових спроможностей, посилюється наша обороноздатність в Азово-Чорноморському регіоні. Загалом ми не просто відновлюємо флот, а виконуючи взяті зобов’язання за оборонними закупівлями, вдихаємо у ВМС нове життя, наближаємо до стандартів НАТО. Очікуємо, що катери, корвети, протикорабельні крилаті ракети Р-360 «Нептун», морська авіація з Bayraktar TB2 та берегова оборона стануть єдиною системою стримування агресії Російської Федерації та захисту інтересів України на морі», – зазначив Олександр Миронюк.

У складі Військово-Морських сил України турецькі БпЛА забезпечуватимуть ефективне спостереження і прикриття узбережжя та акваторій Чорного й Азовського морів. Bayraktar також можуть застосовуватися для ураження надводних і наземних об’єктів противника високоточними засобами.