Стратегічний курс України щодо приватизації та залучення інвестицій в економіку України залишається незмінним.

Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час зустрічі із заступником Генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Ульріком Вестергаардом Кнудсеном, яка відбулась в рамках 4-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі.

Сторони обговорили статус реформи державного сектору економіки, проаналізували головні досягнення та виклики під час її реалізації.

“Реформа державного сектору економіки – один з ключових пріоритетів Мінекономіки та Уряду. Вона включає 3 основні компоненти: мала приватизація, велика приватизація та реформа корпоративного управління. Мова йде не лише про великі компанії, а про весь сектор державних підприємств. Це мають бути системні зміни, що дозволяють створити ефективні та інвестиційно привабливі державні компанії”, – зазначив Олексій Любенко.

Перший віце-прем’єр-міністр підкреслив, що саме реформа корпоративного управління в державних компаніях має стати ключовою складовою системних змін

“Корпоративне управління має стати драйвером економічного зростання та боротьби з корупцією. На цьому тижні було відновлено роботу Комітету з призначення, діяльність якого була довгий час заблокована. Це важливий крок для належного формування наглядових рад та створення прозорої системи менеджменту в державних компаніях. Крім того, маю велику надію, що парламент найближчим часом підтримає зміни до законодавства про корпоративне управління. Мінекономіки продовжує реформу та прагне слідувати всім кращим принципам та стандартам ОЕСР у сфері корпоративного управління”, – додав Олексій Любченко.

Довідково

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, що об’єднує 35 розвинених країн світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам формувати

політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостей.

Керівні Принципи ОЕСР для багатонаціональних суб’єктів підприємницької діяльності – це спеціальний документ, прийнятий урядами держав ОЕСР, який визначає стандарти відповідального ведення бізнесу на міжнародних ринках.