8 липня 2021 року на 75 році життя перестало битися серце Бєлодєдова Миколи Олексійовича

Відійшла у вічність людина прекрасної душі, доброго серця і справжній чоловік. Капітан 1 рангу у відставці, ветеран Збройних Сил України, учасник бойових дій, Микола Олексійович все життя присвятив морю.

З 1969 до 1976 року проходив службу на Чорноморському флоті на посадах штурмана протичовнового корабля, штурмана дивізіону та флагманського штурмана з’єднання бойових надводних кораблів ОВРу.

Протягом 1976 – 1977 років під час Огаденської війни перебував в Республіці Сомалі як військовий фахівець зі штурманської спеціальності.

У ДУ «Держгідрографія» Микола Олексійович працював із 2006 року.  Спочатку обіймав посаду інженера 2-ої категорії Центру навігаційно-гідрографічної інформації, надалі – старшого диспетчера ЦНГІ. Професіонал своєї справи, він прагнув використовувати цінні практичні напрацювання у повсякчасній діяльності. Пропозиції Миколи Олексійовича враховувалися під час розроблення програмного комплексу з автоматизації розрахунків рівнів води на ВВШ на водпостах Дніпровського каскаду, розрахунку надводних переходів та габаритів суднових ходів, а також під час  роботи над спеціалізованим програмним забезпеченням з передавання інформації з безпеки на морі у системі НАВТЕКС – автоматизованого робочого місця оператора берегових радіостанцій системи НАВТЕКС.

2006 рік. Перший склад ЦНГІ.
П’ятий зліва – Бєлодєдов М. О.

За його участі була розроблена Інструкція зі складання та оформлення прибережних попереджень та доведення їх до відома мореплавців, велася робота над перекладом Посібника з інформації щодо безпеки на морі. У 2017 році під час створення на базі ЦНГІ річкової диспетчерської служби для інформування Річкової інформаційної служби ДП «АМПУ», Микола Олексійович допомагав в організації перенесення диспетчерської служби з ДП «Укрводшлях» до ЦНГІ, випуску щоденних бюлетенів «Оперативна інформація про зміни навігаційних умов і режиму плавання на ВВШ ДУ «Держгідрографія» та інформування РІС.

Старший диспетчер Бєлодєдов М.О. за роботою

За багаторічну сумлінну працю та
високий професіоналізм Микола Олексійович нагороджений знаком «Почесний
працівник Держгідрографії» та Почесною
відзнакою Асоціації портів України «Укрпорт».

У ці скорботні дні розділяємо невимовний
сум і тугу близьких і рідних Миколи Олексійовича. Вічна й світла пам’ять про нього назавжди лишиться у наших серцях. Нехай
земля йому буде пухом! 

Прощання відбудеться в суботу, 10
липня о 12.30 на Байковому кладовищі.

Повідомляє Держгідрографія.