Представники Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби України відвідали ДУ «Держгідрографія»

День працівників морського та річкового флоту – свято, яке має неабияке значення для Держгідрографії, адже саме на неї покладені завдання з навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства у морському регіоні та на внутрішніх водних шляхах України.

Цього року Установа вирішила відсвяткувати з користю та познайомити колег – військових та прикордонників – з одним із гідрографічних суден ФДУ «Одеський район Держгідрографії» – ВГК «О. Солодунов».

Представники Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби України відвідали ДУ «Держгідрографія» вперше, а от делегація Центру навігації, гідрографії та гідрометеорології ВМСУ, на чолі з капітаном 2 рангу Олександром Гончаровим, заступником начальника ЦНГГМ  ВМС ЗСУ з морально-психологічного забезпечення – часті гості в Установі.

ДУ «Держгідрографія» вже кілька років плідно співпрацює з ВМСУ: організації обмінюються навігаційно-гідрографічною інформацією, здійснюють виконання спільних промірних робіт задля забезпечення безпечних умов плавання у Чорному та Азовському морях, та виконання завдань корабельно-катерним складом ВМС ЗСУ. Наразі через напруження на кордоні з Російською Федерацією та посиленням угруповання російських кораблів у Чорноморсько-Азовському регіоні, командування Військово-морських сил України запровадило додаткові заходи щодо убезпечення гідрографічного судна ФДУ «Миколаївський район Держгідрографії» «Капітан Зібер» під час виходів в море.

Під час зустрічі заступник начальника ФДУ «Одеський район Держгідрографії» Максим Алдошин розповів про роботу Держгідрографії та філії, а капітан ВГК «О. Солодунов» Володимир Мастєрков провів екскурсію судном, познайомив із гідрографічним обладнанням, встановленим на катері. Розповів про принципи роботи багатопроменевого ехолота та радіолокаційної станції, про процес виконання гідрографічних досліджень, батиметричної зйомки, площинного обстеження рельєфу дна тощо.

Для довідки:

Гідрографічний катер ВГК «О.Солодунов» побудований в 2005 році за проєктом «БГК-180» 
в місті Миколаїв. Призначений для обслуговування ЗНО в районі від БДЛК до гирла Бистре 
р. Дунай та  проведення промірних робіт.

Повідомляє Держгідрографія.