Через порт “Південний” СБУ зупинила контрабанду кокаїну на 10 млн. доларів США

В Одесі СБУ запобігла масштабній контрабандні кокаїну з однієї з країн Південної Америки. Орієнтовна вартість вилучених наркотичних речовин на чорному ринку становить майже 10 мільйонів доларів США.

Повідомила СБУ в Одеській області.

Співробітники СБУ отримали оперативну інформацію, що наркоділки планують ввезти кокаїн на кораблі, який прибув до Морського торговельного порту «Південний». Наркотик був прихований у вентиляційних люках вантажного контейнера з бананами. Під час поглибленого митного огляду контейнера правоохоронці виявили 46 брикетів із кокаїном. Загальна вага наркотику (брутто) – майже 57 кг.

Слідчі органів безпеки розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та участі у контрабанді наркотиків.

Викриття і документування протиправної діяльності проводилось спецпідрозділом та слідчими УСБУ в Одеській області спільно зі співробітниками Південного регіонального управління Держприкордонслужби, Одеської митниці Держмитслужби, Управління боротьби з наркозлочинністю ГУ НП в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.