В Одеса стартувала вітрильна регата крейсерських яхт на Кубок командувача ВМС ЗС України

Сьогодні, у місті Одеса стартувала відкрита вітрильна регата крейсерських яхт на Кубок командувача ВМС ЗС України з нагоди Дня Військово-Морських Сил.

Захід проводиться на базі Чорноморського яхт-клубу за підтримки керівника українських ВМС контр-адмірала Олексія Неїжпапи та за участю команд від українських ВМС. Организаторами виступили «Чорноморський яхт-клуб» та спортивний комітет Командування ВМС ЗС України. У перегонах беруть учать 27 екіпажів яхт.

– Ця регата є відновленням кращих флотських традицій, адже яхт-спорт є одним з основних елементів виховання майбутніх морських офіцерів, тому ми розпочали серйозну роботу у цьому напряму з минулого року та запровадили курс підготовки для наших майбутніх офіцерів, – зазначив очільник ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Завдяки підтримці яхт-клубу Одеси нашим курсантам виділяються відповідні яхти для підготовки, також у ВМС є яхти, на яких готуються ліцеїсти вже третій рік поспіль, – додав він.

Серед учасників як молодь – ліцеїсти та курсанти навчальних закладів ВМС, так і ветерани флоту. Окремо представлена жіноча команда ВМС на яхті «Маргарита». Регата проводиться з метою популяризації вітрильного спорту серед військовослужбовців ВМС ЗС України, пропаганди здорового способу життя та спорту. Перегони триватимуть протягом двох днів в акваторії Одеської затоки.

На причалі Чорноморського яхт-клубу в святковій обстановці було оголошено переможців гонки серед яких, у двох групах: ORC A та Free, опинилися команди курсантів Інституту ВМС та Військово-морського ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного. Неодноразово кубки, під час вручення, отримували військові моряки та ветерани флоту і за інші призові місця.

Командувач національних ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа привітав майбутніх офіцерів українського флоту з перемогою, та зазначив, що попереду нас чекають нові виклики.

– З парусу починається море. Я дуже вдячний, що ви взяли участь в цих змаганнях. Попереду у нас Кубок острова Зміїного та Кубок ветерана Другої світової війни полковника морської піхоти у відставці Івана Кулібаби, – наголосив очільник ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Учасники регати подякували командувачу національного флоту за участь в організації змагань.