Україна вбачає значні перспективи у співпраці з Туреччиною щодо постачання зрідженого природного газу (ЗПГ).

Про це 24 червня заявив заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час п’ятого засідання Українсько-турецької робочої групи з питань енергетики. Турецьку сторону під час онлайн-засідання очолював заступник Міністра енергетики та природних ресурсів Туреччини Альпарслан Байрактар.

«Уряд нашої держави глибоко зацікавлений в активізації спільних проектів між Україною і Турецькою Республікою в сфері енергетики. Хочу відзначити значний потенціал двостороннього партнерства в енергетичній сфері, зокрема, в нафтогазовій і атомній галузях, електроенергетиці, а також у контексті будівництва генеруючих потужностей і альтернативних джерел енергії», – заявив Ярослав Демченков.

Заступник Міністра зазначив, що Туреччина вже нарощує потужності LNG-терміналів та поширює використання ЗПГ для диверсифікації постачань та газифікації країни. Для України поставки з Туреччини допоможуть зміцнити енергетичну безпеку.

«На даний момент ми не є активним гравцем ЗПГ-ринку, проте геополітична ситуація та зменшення обсягів транзиту змушують шукати нові напрями торгівлі та співпраці для забезпечення завантаженості власної газотранспортної системи. Саме тому співпраця з Турецькою Республікою в розрізі поставок ЗПГ є пріоритетною для нас», – підкреслив заступник Міністра.

Сторони домовилися сприяти співпраці компаній енергетичного сектору щодо диверсифікації поставок природного газу до України, що включає в себе розбудову інфраструктури ЗПГ-терміналів. Також Україна та Туреччина домовилися співпрацювати щодо транспортування природного газу через Трансбалканський трубопровід в обох напрямках між Україною та Туреччиною.

Під час зустрічі були також визначені потенційні сфери для обміну інформацією та співпраці між Україною та Туреччиною щодо атомної та гідроенергетики, а також відновлювальних джерел енергії.

Сторони також відзначили важливість налагодження системної комунікації між регуляторами країн та обговорили пріоритетні напрямки двостороннього співробітництва в сфері регулювання.