АМПУ розпочало експлуатаційне днопоглиблення в акваторії морського порту Ізмаїл

З метою підтримання оголошених глибин, на підставі результатів сезонних промірів, ДП «АМПУ» в другій декаді червня, одразу після завершення нересту, розпочато експлуатаційне днопоглиблення в акваторії морського порту Ізмаїл, яке проводитиметься господарським способом.

Роботи здійснюються флотом філії «Днопоглиблювальний флот» ДП «АМПУ» – земкараваном «Євген Колодочка» у складі земснаряду «Євген Колодочка», буксиру-штовхача «Айдар», буксиру «Створ» та двох несамохідних шаланд. Власний флот АМПУ було передислоковано до порту Ізмаїл зазделегідь, перед закінченням періоду нересту.

Керівник ДП “АМПУ” Олександр Голодницький зазначив: «Роботи були заплановані ще у кінці минулого року, коли було завершено ремонт суден каравану, і стало можливим як його задіяння, так і оптимізація операційних витрат АМПУ. Останнє є особливо актуальним для портів із недостатнім рівнем вантажоперевалки. Днопоглиблення розпочалося на найбільш проблемних ділянках акваторії – ділянках біля причалів 12-14 ВПК-2. У подальшому земкараван продовжить роботи на ділянках входу до затонів 90 км та 85 км р.Дунай. Земкараван відновлює глибини до позначки 4,5 м. Запланований обсяг днопоглиблення становить 250 тисяч куб. метрів грунту. Ми очікуємо зростання потенціалу порту».

Довідка: земкараван «Євген Колодочка» передано на баланс ДП «АМПУ» від ДП «Укрводшлях» на підставі наказу Міністерства інфраструктури України від 29.05.2018 №239 у технічно непридатному стані (перебував у «холодному» відстої з 2016 року). Після проведення ДП «АМПУ» ремонтних робіт, відновлення морехідності земснаряду та оснащення суден сучасним навігаційним та радіообладнанням стало можливим залучення земкаравану до виконання днопоглиблювальних робіт.

Нагадаємо, роботи були заплановані ще у минулому році, підрядника повинно було визначити шляхом проведення тендеру. Але через рішення залучення власного флоту ДП «АМПУ» для проведення днопоглиблення, тендер було відмінено.