СБУ запобігла продажу документів проекту “Український корвет”, які вважались втраченими на Чорноморському суднобудівному заводі

Контррозвідка СБУ запобігла продажу секретних оборонних розробок: зловмисники хотіли отримати 2 млн доларів США за продаж розробок вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Про це повідомила Служба Безпеки України.

За інформацією “Морських бізнес-новин України” у повідомленні СБУ мова йде про документи проекту “Український корвет”, які вважались втраченими на Чорноморському суднобудівному заводі.

“Викрито зловмисників, які намагалися продати представникам однієї з азійських країн секретну проектну документацію у сфері військового кораблебудування. Відомості з обмеженим доступом було оцінено у $2 млн.

Встановлено, що до протиправної діяльності причетні кілька колишніх та діючих працівників одного з вітчизняних оборонних підприємств.

У ході проведення спецоперації співробітники СБУ викрили зловмисників під час передачі $250 тис. за частину оборонних відомостей.

Раніше українські контррозвідники задокументували одержання кількох «авансів» від іноземців.

Під час обшуків за місцями проживання учасників незаконної оборудки вилучено документи та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.” – йдеться у повідомленні Служби безспеки України.

Нагадаємо, що виконавцем проекту “Український корвет” було визначено підприємство олігарха Вадима Новинського ПАТ “Чорноморський суднобудівний завод”. Головний корабель проекту повинні були побудувати за кілька років. Наразі всі строки будівництва зірвано, вирішується подальша доля цього недобудованого об’єкту.

Підприємтсво зараз знаходиться в процедурі банкрутва, яку не може завершити через те, що не може передати документи архіву – зникли саме документи проекту “Український корвет”.